Zapowiedź i obsada sędziowska 28 kolejki

Trzecioligowe rozgrywki rozpoczynają maraton, jakiego jeszcze w tej lidze nie było. Praktycznie do samego końca rozgrywek, czyli do 6 czerwca będziemy grać w systemie sobota-środa-sobota ponieważ wiele drużyn gra w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Przed nami start tego maratonu, czyli 28 kolejka.

Rozpoczną ją dwa sobotnie spotkania, które odbędą się o godzinie 11.00. Rezerwy Górnika Zabrze będą podejmować, uskrzydlony dwoma zwycięstwami, Grunwald Ruda Śląska, dla którego ten mecz będzie swego rodzaju testem formy. W drugim meczu, Polonia Łaziska, która ma nowego trenera, Jana Żurka, będzie chciała przełamać fatalną serię i złapać trochę oddechu. Zadania nie ma łatwego, ponieważ jej rywalem będzie głodny zwycięstw, Rekord Bielsko-Biała. O 16.00 grać zacznie wicelider tabeli. Polonia Bytom, która w ostatnich spotkaniach mocno męczy się z rywalami, będzie podejmować ósmy w tabeli LKS Czaniec, który jesienią jako jedyny w tym sezonie, zdobył punkt u lidera w Opolu. Czy i tym razem podopieczni Mariusza Wójcika pokuszą się o niespodziankę?

Większość spotkań rozpocznie się o godzinie 16.30. Najciekawiej powinno być w Bielsku, gdzie oglądać będziemy derby BKS z rezerwami Podbeskidzia. Na pewno obie drużyny będą chciały zgarnąć komplet punktów. Ruch Zdzieszowice, który nadal marzy o awansie, będzie grał z rezerwami Chorzowskiego Ruchu, które na pewno przyjadą bardzo wzmocnione zawodnikami pierwszego składu, stąd możemy mieć ciekawe widowisko. Pniówek Pawłowice stoczy bardzo ważny bój na własnym stadionie z rezerwami Piasta Gliwice. Goście na pewno nie odpuszczą i dlatego być może ten mecz skończy się bramkowym remisem po niezłej grze obu drużyn? Skra Częstochowa, po serii remisów, będzie podejmować Swornicę Czarnowąsy, która tydzień temu została rozbita przez Szombierki Bytom. To będzie ważny mecz dla jednych i drugich ale to gospodarze powinni mieć przewagę w tym meczu. Kolejne spotkanie to pojedynek Szombierek Bytom z Górnikiem Wesołą. Bytomianie są na fali i każdy inny wynik niż ich zwycięstwo będzie traktowany jako niespodzianka. Ostatnim meczem, który rozpocznie się o 16.30, będzie pojedynek dwóch czerwonych latarni naszej ligi i być może starcie o 19 lokatę, Skalnik Gracze podejmował będzie Małąpanew Ozimek. Czy gospodarze strzelą pierwszego gola w tym roku? Jak nie teraz to kiedy, można zapytać.

Kolejna zakończy się o godzinie 19.00 w Opolu, gdzie liderująca Odra podejmie GKS 1962 Jastrzębie i patrząc na to, że Jastrzębianie napsuli sporo krwi przed tygodniem Polonii Bytom, to ten mecz może być prawdziwą wisienką na torcie tej kolejki.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej, 28 kolejki wraz z obsadą sędziowską:

25.04.2015r. godz. 11.00
Górnik II Zabrze-Grunwald Ruda Śląska sędzia: Piotr Skoczylas (Częstochowa)
Polonia Łaziska-Rekord Bielsko sędzia: Bartosz Bielaś (Katowice)

Polonia Bytom-LKS Czaniec sędzia: Ireneusz Sipiora (Prudnik)

BKS Stal Bielsko-TS II Podbeskidzie sędzia: Jacek Babiarz (Kluczbork)
Ruch Zdzieszowice-Ruch II Chorzów sędzia: Marek Serwaczak (Zabrze)
Pniówek Pawłowice-Piast II Gliwice sędzia: Bartosz Owsiany (Opole)
Skra Częstochowa-Swornica Czarnowąsy sędzia: Łukasz Pytlik (Prudnik)
Szombierki Bytom-Górnik Wesoła sędzia: Marcin Zientek (Strzelce Opolskie)
Skalnik Gracze-Małapanew Ozimek sędzia: Michał Sawka (Katowice)

Odra Opole-GKS 1962 Jastrzębie sędzia: Szymon Skowroński (Tychy)