Zapowiedź i obsada sędziowska 29 kolejki

Wiemy już, że w tym sezonie czas na odpoczynek będzie dopiero po jego zakończeniu. Przed nami 29 seria gier, która zapowiada się, zresztą jak każda inna, bardzo ciekawie. Czy znów będziemy mieć jakieś niespodzianki?

Tym razem wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00. Grunwald Ruda Śląska, który od kilku kolejek jest poza strefą spadkową, mając niewielką 3-punktową przewagę, będzie podejmował uskrzydloną odrobieniem trzech punktów do lidera, Polonię Bytom. Faworyt tego meczu jest tylko jeden, zespół gości. Liderująca Odra Opole, po przegraniu pierwszego meczu na własnym stadionie, będzie chciała szybko się zrehabilitować w Czańcu grając z tamtejszym LKS. Jednak, jeśli podopieczni trenera Wójcika, zagrają w tym meczu tak jak w pierwszej połowie w Bytomiu, to możemy mieć po tej kolejce zmianę lidera, a to będzie spora niespodzianka.

Trzeci w tabeli BKS Stal, pojedzie do czerwonej latarni ligi, Skalnika Gracze, który nie zdobył wiosną nawet gola. Spodziewamy się więc festiwalu strzeleckiego gości, którzy wciąż są w grze o mistrza. Z tą rolą powoli żegna się Ruch Zdzieszowice, który po porażce z rezerwami Ruchu Chorzów, będzie chciał zmazać plamę porażki, grając w Bielsku z nieobliczalnym Rekordem. Naszym zdaniem jest to cichy faworyt do meczu kolejki.

Jastrzębianie, uskrzydleni wygraną w Opolu, będą podejmować mocne Szmobierki, które kontynuują swoją passę zwycięstw. Ten mecz może być bardzo ciekawy. Do Małejpanwi Ozimek przyjadą rezerwy Górnika Zabrze, licząc na łatwe trzy punkty. Górnicy z Wesołej, którzy wciąż liczą się w walce o utrzymanie, będą podejmować słabą tej wiosny Skrę Częstochowa i szczerze, wynik tej konfrontacji jest sprawą otwartą.

Do Swornicy Czarnowąsy przyjdzie Pniówek Pawłowice i będzie to ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. To może być typowy mecz na remis, podobnie jak starcie rezerw Piasta Gliwice i Polonią Łaziska. Gospodarze mogą mieć słabszy skład, bo akurat ekstraklasa też gra w tą środę, więc goście muszą wygrać ten mecz. Zostało nam jeszcze jedno spotkanie, rezerwy Ruchu Chorzów, podejmować będą rezerwy Podbeskidzia w walce o spokojną lokatę w środku ligowej stawki.

Poniżej dokładna rozpiska i obsada sędziowska spotkań 29 kolejki III ligi opolsko-śląskiej:

29.04.2015r. godz. 17.00:

Grunwald Ruda Śląska-Polonia Bytom sędziuje: Marcin Miśta