Zapowiedź i obsada sędziowska 32 kolejki

Ligowa rywalizacja wkracza już w decydującą fazę w III lidze. Przed nami ostatnie siedem kolejek, które trzeba rozegrać w trzy tygodnie. Jak mówią maratończycy, „Maraton zaczyna się dopiero po 30km”, tak w naszej lidze prawdziwa gra rozpoczęła się po 30 kolejce i z każdą nabiera rumieńców bo zespoły walczą o awans i o utrzymanie.

Co przyniesie nam 32 kolejka? To się okaże, ale patrząc na terminarz na czoło wysuwają się małe derby Podbeskidzia, pomiędzy BKS Stal i Rekordem Bielsko. Jeszcze parę tygodniu temu ten mecz miałby dużo większe znaczenie, ale dzisiejsza 12-punktowa strata BKSu do lidera, stawia II ligę dla Bielszczan w sferze marzeń na kolejny sezon. Liderująca Odra Opole, podejmie Skalnik Gracze i ma szansę dojść na punkt Polonię, bo ta w tą środę odpoczywa, gdyż swój mecz grała awansem tydzień temu. Jeśli Skalnik nie zrobi niespodzianki, to poznamy pierwszego spadkowicza w tym sezonie. Czwarty w tabeli Ruch Zdzieszowice podejmował będzie Górnika Wesoła, który zapowiada walkę do końca o utrzymanie na trzecioligowym froncie.

I właśnie walka o utrzymanie będzie nas w najbliższą środę najbardziej interesować. Rezerwy Piasta Gliwice, które mają tylko trzy oczka straty do bezpiecznej strefy, zagrają na wyjeździe z rezerwami Ruchu, które mimo sporej przewagi, wciąż nie mogą być pewne utrzymania. Na 15, ostatniej premiowanej utrzymaniem lokacie jest Grunwald Ruda Śląska, który punktów będzie szukał na gorącym terenie w Częstochowie ze Skrą. Może się więc okazać, że „Piastunki” wyskoczą jutro wieczorem poza strefę spadkową. Okazję do wyjścia z absolutnego dna będzie miała Polonia Łaziska Górne, ale czeka ją trudne zadanie bo podejmować będzie GKS 1962 Jastrzębie. Szmobierki Bytom, po remisie z Rudzie Śląskiej, przerwały swoją znakomitą passę, ale jutro do niej wrócić, ponieważ podejmują Małapanew Ozimek. Goście podobnie jak Skalnik, w razie porażki, pożegnają się już z ligą na dobre.

I na koniec zostało nam spotkaniem Pniówka Pawłowice z LKS Czaniec. Celowo zostawiliśmy ten mecz na koniec bo to może być tzw. „wisienka na torcie”. Pniówek, wciąż drżący o utrzymanie będzie musiał wygrać ten mecz, a łatwo nie będzie bo Czaniec powoli wraca do formy i będzie chciał w końcu wywieźć jakieś punkty z Pawłowic, co nie zdarzyło się jeszcze ani razu.

Poniżej pełne zestawienie meczów 32 kolejki, wraz z obsadą sędziowską:

Środa 13.05.2015r. , 17:30:

Skra Częstochowa - Grunwald Ruda Ślaska
sędzia: Marek Serwaczak (Zabrze)

BKS Stal Bielsko-Biała - Rekord Bielsko-Biała
sędzia: Krzysztof Palej (Rybnik)

Ruch II Chorzów - Piast II Gliwice
sędzia: Marcin Filarski (Opole)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Swornica Czarnowąsy
sędzia: Piotr Bielecki (Tychy)

Ruch Zdzieszowice - Górnik Wesoła
sędzia: Wojciech Białowąs (Opole)