Zapowiedź i obsada sędziowska 36 kolejki

Przed nami już absolutnie decydująca faza rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej. Do końca sezonu pozostał nam tydzień, a do rozegrania są jeszcze trzy kolejki, którą mogą sporo namieszać zarówno w walce o awans, jak i o utrzymanie.

Zacznijmy od górny, czyli od Odry Opole i Polonii Bytom. Opolanie pojadą do Bytomia na mecz z... Szombierkami i patrząc na formę "Szmbrów" przed własną publicznością, będzie na pewno ciekawie. Polonia z kolei jedzie do Częstochowy na mecz ze Skrą i gdyby nie fakt, że gospodarze grają wiosną mocno przeciętnie, to byłby to hit tej kolejki, a tak to Bytomianie powinni sobie bez problemu poradzić. Trzeci w tabeli Ruch Zdzieszowice zagra z Małąpanwią Ozimek i powinien spokojnie zgarnąć trzy oczka, a zajmujący czwarte miejsce BKS Stal Bielsko-Biała, podejmie walczącą wciąż o utrzymanie Swornicą Czarnowąsy.

Przejdźmy teraz do dolnych rejonów tabeli. Rezerwy Piasta Gliwice zagrają w bezpośrednim meczu z Górnikiem Wesoła. Jeśli goście nie zgarną kompletu punktów, a będzie to bardzo trudne, to definitywnie pożegnają się już z ligą. Piastunki będą liczyć na potknięcie Grunwaldu, który zagra w Bielsku z rezerwami Podbeskidzia. Bardzo ważny mecz czeka Polonię Łaziska. Jeśli podopieczni Jana Żurka nie pokonają Skalnika Gracze, a Grunwald wygra w Bielsku, to Poloniści pożegnają się z ligą. Zapowiadają się ogromne emocje.

Wciąż nie może być pewny utrzymania drugi zespół Chorzowskiego Ruchu, który zagra w niedzielę z LKS Czaniec. Chorzowianie są jednak umiarkowanie spokojni, ponieważ ich przewaga nad Grunwaldem wynosi sześć oczek. Ostatnie mecze to pojedynki Pniówka Pawłowice z rezerwami Górnika Zabrze i Rekordu Bielsko z GKS 1962 Jastrzębie. Pawłowice mają już na wyciągnięcie ręki utrzymanie i na pewno będą chcieli sobie je zapewnić już w najbliższą sobotę. Natomiast stawką starcia Rekordu z Jastrzębiem będzie piąta lokata w ligowej tabeli. Ten mecz może po ciuchu kandydować do spotkania kolejki.

Poniżej pełne zestawieni wszystkich spotkań 36 kolejki III ligi i obsada sędziowska:

2015-05-30 17:00 BKS STAL BIELSKO - BIAŁA : LZS SWORNICA CZARNOWĄSY sędziuje Łukasz Pytlik
2015-05-30 17:00 GKS PIAST II SA GLIWICE : KS GÓRNIK WESOŁA sędziuje Okaj Tomasz
2015-05-30 11:00 BTS REKORD : KS GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A. sędziuje Piotr Skoczylas
2015-05-31 13:00 RUCH CHORZÓW II SA : LKS CZANIEC sędziuje Maciej Kosarzecki
2015-05-30 17:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. : GKS GRUNWALD RUDA ŚLASKA sędziuje Krzysztof Palej
2015-05-30 17:00 MKS RUCH ZDZIESZOWICE : KS MAŁAPANEW OZIMEK sędziuje Bartosz Bielaś
2015-05-30 17:00 KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE : LKS SKALNIK GRACZE sędziuje Bartosz Owsiany
2015-05-30 17:00 GKS PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE : GÓRNIK ZABRZE II SSA sędziuje Miłosz Widlarz
2015-05-30 17:00 RKS SKRA CZĘSTOCHOWA : KS POLONIA BYTOM S.A. sędziuje Wojciech Białowąs
2015-05-30 17:00 TS SZOMBIERKI BYTOM : OKS ODRA OPOLE sędziuje Marcin Miśta