Derby młodzieży dla LKS-u Czaniec!

W niedziele nasza młodzież wyjechała na derbowe potyczki do sąsiadów zza miedzy - Soły Kobiernice. Trampkarze bez mniejszych problemów poradzili sobie z rówieśnikami aż 12:0 (4:0), a bramki zdobyli: 4x Sebastian Wiśniowski, 3x Nikodem Rozmus, 2x Maciej Papież oraz Szymon Mrowiec, Kacper Paw i Waldemar Wolf. Natomiast juniorzy wygrali swoje spotkanie 3:1(2:0), a bramki dla podopiecznych Macieja Żaka zdobyli: 2x Damian Majdak oraz Bartłomiej Kolber.

W samo południe niedzielnego dnia na boisko wybiegli juniorzy Soły Kobiernice i LKS-u Czaniec. Gospodarze tamtych zawodów zajmowali 6 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Natomiast nasi juniorzy to lider rozgrywek i z kompletem zwycięstw przystępował jako faworyt tej potyczki.

Pierwszą godną okazję na zdobycie gola mieli juniorzy z Czańca. Po kombinacyjnym wykonaniu rzutu rożnego przez Bartłomieja Kolbra, przed szansą stanął Wojciech Gałuszka, który nie trafił czysto w piłkę. Kolejne minuty to napór gości na bramkę Soły. Kolejną świetną sytuację miał Damian Majdak, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową trafił w bramkarza Kobiernic. Minuta 16 to gol dla LKS-u Czaniec! Po strzale Wojciecha Gałuszki i zablokowaniu go przez jednego z defensorów, do odbitej piłki doskoczył kapitan juniorów - Bartłomiej Kolber i pięknym strzałem z ok. 30 metrów pokonał bramkarza, który był bez szans przy tej sytuacji. Chwile później było już 2:0 dla podopiecznych Macieja Żaka! W środkowej strefie boiska, piłkę odebrał Daniel Marczak i górnym podaniem wypuścił sam na sam Damiana Majdaka, a temu nie pozostało nic innego jak wpakowanie piłki obok bezradnego goalkeepera gospodarzy! Po tym ciosie gospodarze próbowali odwrócić losy meczu, ale ich ataki kończyły się raz po raz na naszych obrońcach lub strzelali prosto w Bartłomieja Gałosza. Jeszcze w pierwszej połowie drużyna z Kobiernic stworzyła sobie dwie niezłe okazje. Pierwszą z nich próbowali wykorzystać po błędzie w rozegraniu piłki przez Patryka Kolbra, który podał za słabo do jednego z naszych środkowych obrońców i Radosław Matusiak w ostatniej chwili został zblokowany przez defensorów Czańca. Następną groźną sytuacją był rzut wolny wykonywany przez Jakuba Bułkę. W tej sytuacji kapitalną interwencją popisał się Bartłomiej Gałosz, który wyciągnął piłę z samego okienka bramki. Pierwsza połowa godna derbowego meczu!

W drugiej połowie gospodarze jeszcze bardziej wzięli się do odrabiania strat, ale nasza defensywa stanęła na wysokości zadania i przerywała kolejne akcję Soły. Czaniec, nastawił się na kontrataki i jeden z nich zakończył się bramką! W 61 minucie wychodzący sam na sam Alan Kamiński trafił w słupek, a do odbitej piłki najszybciej doskoczył Damian Majdak, który mógł cieszyć się z 15 bramki w tym sezonie. Minuty od 62 to dążenie Soły do zdobycia bramki, lecz nie potrafili się wstrzelić aż 80 minuty. Wrzutkę z lewej strony w pole karne posłał Albert Wawro, tam nasi obrońcy za słabo wybili piłkę, którą przed polem karnym zgarnął kapitan Soły Kobiernice - Jakub Bułka i świetnym strzał z 20 metrów w samo okienko pokonał Bartłomieja Gałosza. W niedziele na stadionie w Kobiernicach padały niezwykłej urody bramki! Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic istotnego warte odnotowania i tak 11 zwycięstwo juniorów LKS-u Czaniec stało się faktem!

_____________________________________________________________________________________________________
2. Kolejka -V Liga Okręgowa C1 trampkarz gr. I:
Soła Kobiernice - LKS Czaniec 0:12 (0:4)
Bramki: 4x Sebastian Wiśniowski, 3x Nikodem Rozmus, 2x Maciej Papież oraz Szymon Mrowiec, Kacper Paw i Waldemar Wolf

Skład trampkarzy: Mikołaj Majdak -  Arek Zacny(50.min Kacper Mrowiec), Jakub Chowaniec, Konrad Stwora, Daniel Stwora - Waldemar Wolf(60. min Kacper Paw), Maciek Papież, Szymon Trojak, Szymon Mrowiec - Nikodem Rozmus, Sebastian Wiśniowski (kpt)
Trener: Maciej Żak