Kolejne zwycięstwo! Palarczyk bohaterem!

Ależ to było trudne spotkanie. Takie myśli po ostatnim gwizdku mieli wszyscy w Czańcu. Przyznać trzeba jedno, że w starciu drugiej kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr. II zobaczyliśmy w Czańcu solidny mecz ze Spójnią Landek. Ostatecznie zdołaliśmy rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, wygrywając 2:0.

Od samego początku było widać, że mecz ze Spójnią będzie dużo trudniejszy od pojedynku z Kuźnią Ustroń. Goście zaczęli spotkanie zdecydowanie lepiej i szybko zepchnęli nasz zespół do defensywy, wykorzystując raz po raz naszą nieporadność. Na nasze szczęście nie straciliśmy żadnej bramki, bo okazje ku temu były. Najpierw Kubica strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę z linii bramkowej wybił Kaczmarczyk. Chwilę później świetną okazję miał Woźniak, ale jego strzał z okolicy 11 metra był za słaby. Z naszej strony w pierwszej połowie trudno doszukać się jakiejś konkretnej okazji, no może solowa akcja na skrzydle Kaczmarczyka zasługuje na uznanie, ale jej wykończenie pozostawiało już wiele do życzenia i goalkeeper gości pewnie złapał futbolówkę.

Druga część spotkania była już zupełnie inna. Ale też nie od samego jej początku, bo gdzieś do okolicy 60 minuty oglądaliśmy sporo walki w środku pola. Jednak z każdą minutą nasza przewaga zaczynała być widoczna, a goście widząc, że tracą argumenty, przechodzili do coraz głębszej defensywy. Punktem zwrotnym były zmiany dokonane przez nasz sztab szkoleniowy i wejście na boisko młodych Palarczyka i Marczyńskiego, którzy jeszcze mocniej rozruszali grę ofensywną naszej drużyny. Dało to efekt w postaci gola w 74 minucie meczu. Lewandowski świetnie zagrał na wolne pole do Marczyńskiego, ten przepchał się z jednym z obrońców i odegrał na skrzydło do Ilyii. Nasz białoruski skrzydłowy wbiegł w pole karne i zagrał prostopadłą piłkę wzdłuż bramki. Futbolówkę próbował jeszcze przejąć Habdas, ale ta ostatecznie dotarła do zamykającego akcję Palarczyka, który wpakował piłkę do niemal pustej bramki! Chwilę później powinniśmy podwyższyć wynik meczu. Świetnie zagranie od Kaczmarczyka otrzymał Ilyia, ale będąc sam przed bramkarzem gości, nie trafił w dośrodkowywaną piłkę. Minimalnie obok bramki poszybowała także piłka po strzale Boraka. Goście także mieli swoją piłkę meczową. Sikora znalazł na 11 metrze Sanetrę, ale na nasze szczęście piłka po strzale głową minęła słupek bramki Majdy. W końcówce meczu ciśnienia nie wytrzymał nasz były napastnik, Bartosz Woźniak, który po brutalnym faulu na Marczyńskim otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę później Palarczyk potwierdził, że był bohaterem naszego zespołu. Nasz rezerwowy wbiegł w pole karne, ograł z łatwością dwóch graczy i został sfaulowany w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Jurczak i ustalił wynik spotkania.

Takie mecze kształtują charakter drużyny. Nasza gra nie wyglądała dzisiaj dobrze, przed długą część meczu nie kleiła się, ale byliśmy dzisiaj cierpliwi i potrafiliśmy wykorzystać swoje sytuacja. Bardzo dobrym bodźcem okazały się zmiany, które wprowadziły sporo zamieszania na boisku. Ponadto trzeba się cieszyć z drugiego meczu na zero z tyłu no i trzeba już chyba mówić o tym, że fatalne serie słabych meczów u siebie z wiosny mamy już za sobą. Nie popadając jednak w euforię, myślmy już o kolejnym trudnym starciu jakie czeka nas za tydzień w Gaszowicach.

19.08.2017 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 2 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec - KS Spójnia Landek 2:0 (0:0)

Bramki: 74' Palarczyk, 90' Jurczak (k)

Kartki: Kaczmarczyk (ż), Kozioł Paweł (ż) - Woźniak (90' bezpośrednia czerwona kartka)

Skład LKS Czaniec: Majda – Kaczmarczyk, Waligóra, Jurczak, Borak, Świerczyński, T.Kozioł (65' Marczyński), Grabski (55' Palarczyk), Nazdryn-Platnitski, P.Kozioł (90' Zaremba), Lewandowski (75' Wilczek).

Skład KS Spójnia Landek: Huczała – Gurbisz, Kubica, Wojtyła, Habdas, Sikora, Szczepanik (65' Sobas), Trąd, Woźniak, Skrobol, Wiśniewski (73' Sanetra).