Landek na drodze Czańca

Początek ligowego sezonu zawsze rządzi się własnymi prawami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że drużyny dopiero wchodzą we właściwy rytm meczowy i często zdarzają się na tym etapie potknięcia nawet faworytom. Złotego środka na to jak przepracować okres przygotowawczy, żeby dobrze wystartować w lidze, nie ma, ale jesteśmy pewni, że nie ma też drużyny, która bardzo liczy na udany start sezonu. Taki w pierwszej kolejce zanotowały ekipy LKS-u Czaniec i Spójni Landek, a w nadchodzącej serii gier zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o podtrzymanie dobrego początku sezonu.

Zespół z Landeka jest dobrze znany w Czańcu, nie tylko ze względu na rywalizację boiskową, ale także przez wzgląd na partnerskie relacje klubów, które tego lata przerodziły się we wzajemne ruchy transferowe. Na linii Landek-Czaniec doszło do wymiany napastników, Bartosz Woźniak zasilił ekipę Spójnii, natomiast Karol Lewandowski został zawodnikiem naszego klubu. Ten fakt z pewnością nada nadchodzącemu pojedynkowi dodatkowego smaczku. Goście, poza wspomnianym Woźniakiem, dokonali kilku naprawdę głośnych transferów, pozyskując znanych w regionie Mieczysława Sikorę i Filipa Wiśniewskiego, a także byłego napastnika LKS-u Czaniec, Daniela Sobasa. To, a także fakt, że Spójnia ograła w pierwszej serii gier rezerwy Podbeskidzia 3:1, pozwala sądzić, że czerwcowe baraże o utrzymanie w lidze, ekipa z Landeka ma już daleko za sobą, a sezon 2017/2018 będzie zgoła odmienny od poprzedniego.

Powyższe fakty, a także historia wyrównanych spotkań bezpośrednich z poprzedniego sezonu (u siebie wygraliśmy 1:0, na wyjeździe padł remis 1:1) dają nam zapowiedź bardzo ciekawego i na papierze wyrównanego spotkania, jakie czeka nas w drugiej serii gier. Wierzymy głęboko, że podopieczni Macieja Żaka, po dobrym i wygranym meczu 1:0 z Kuźnią Ustroń przed tygodniem, dadzą swoim kibicom kolejne powody do radości i że spotkanie z Ladekiem rozstrzygną na naszą korzyść! Początek spotkania o godzinie 17.00! Do boju LKS!

19.08.2017 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 2 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec - KS Spójnia Landek

Sędziuje: Jacek Klica (Bytom)

foto: BartFotoSport