Pewne zwycięstwo z Osiekiem

Pierwszy tegoroczny mecz naszej drużyny seniorskiej mamy już za sobą. Podopieczni Macieja Żaka potwierdzili swoją wyższość nad rywalem i pewnie wygrali wczorajszy mecz z Brzeziną Osiek 4:1. O ile wynik spotkań kontrolnych jest sprawą drugorzędną to był on jednak najmniejszym z możliwych jaki padł w tym meczu, ponieważ ilość zmarnowanych okazji była powalająca.

Pierwsza połowa była typowym badaniem się obu zespołów choć trafniej byłoby powiedzieć, że po prostu obie ekipy próbowały "wyczuć" trudną nawierzchnię w Czechowicach i oswoić się grą na normalnym boisku, czego też dawno piłkarze nie robili. Pierwszy gol padł w okolicach 30 minuty. Ilya kapitalnie zagrał prostopadle do Woźniaka, a ten minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Chwilę później Kaleta dopadł do odbitej piłki i płaskim strzałem zza pola karnego pokonał goalkeepera gości. Drugą połowę lepiej rozpoczął Osiek, którego piłkarze pewnie wykorzystali rzut wolny z okolicy 16-metra. Jednak poza jeszcze jedną próbą strzału, Brzezina w drugiej połowie nie miała już nic do powiedzenia. A my marnowaliśmy okazję za okazją. Poprzeczkę obijał Świerczyński i Woźniak, a Kozioł Paweł nie potrafił wykorzystaj klarownej okazji. Około 65 minuty Kaczmarczyk zagrał prostopadłe podanie do Wiśniowskiego, ten przepuścił piłkę między nogami dzięki czemu Paweł Kozioł mógł stanąć oko w oko z bramkarzem Osieka. Ten sfaulował naszego pomocnika, sędzia wskazał na 11-metr, a sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i podwyższył prowadzenie. W 85 minucie czwartego gola zdobył Tomasz Kaczmarczyk, który uderzył nie do obrony zza pola karnego.

Cieszy wygrana, ale ona nie była dziś najważniejsza. Wracamy powoli do rytmu meczowego i z każdym spotkanie powinniśmy wyglądać coraz lepiej, przede wszystkim fizycznie, ponieważ nasi piłkarze mają już w nogach sporą dawkę ciężkich treningów w tym roku. Największym plus wczorajszego sparingu jest debiut kilku juniorów w naszym zespole. W pierwszym składzie grał Patryk Kolber, od początku drugiej części grał Karol Kolber, a po pół godziny dostało dwóch naszych najmłodszych zawodników zespołu seniorów, Maciej Papież i Sebastian Wiśniowski, których roczniki to 2001! I trzeba powiedzieć, że debiuty wyszły im bardzo dobrze co na pewno zaowocuje w przyszłości!

Zobaczcie jeszcze jak wczorajszy mecz skomentował Maciej Żak na łamach portalu SportoweBeskidy.pl:

"Za nami bardzo ciężkie treningi, w których głównie pracowaliśmy nad przygotowaniem motorycznym. To w dzisiejszym sparingu było widać, podobnie jak i to, że dwa miesiące mieliśmy niewiele wspólnego z pełnowymiarowym boiskiem. Mimo wszystko nasza gra nie wyglądała najgorzej. Mecz ułożył się pod nasze dyktando, byliśmy zespołem lepszym. Strzeliliśmy cztery gole, a mogliśmy więcej. Ten mecz kontrolny to fajne przetarcie przed kolejnymi. Cieszy mnie fakt, że w tym sparingu zadebiutowało czterech naszych juniorów i muszę przyznać, że zaprezentowali się oni z naprawdę dobrej strony."

25.01.2017 r., godzina 17.30, Czechowice-Dziedzice, boisko ze sztuczną nawierzchnią,

LKS Czaniec - Brzezina Osiek 4:1 (2:0)

Bramki: Woźniak, Kaleta, Kozioł P. (k), Kaczmarczyk

Skład LKS Czaniec: Majda - Móll, Jurczak, Żak, Borak, P.Kolber, T.Kozioł, Palarczyk, Kaleta, Nazdryn, Woźniak oraz Kawaler, K.Kolber, Świerczyński, P.Kozioł, Marczak, Kaczmarczyk, Wiśniowski, Papież