Podsumowanie siódmej kolejki

Siedem ligowych spotkań ma za sobą każdy zespół w IV lidze. Miniona seria gier upłynęła nam pod znakiem starcia lidera z wiceliderem. Poza tym wyniki sobotnich spotkań tak się ułożyły że zaczynamy mieć coraz większy ścisk w czołówce. Zapraszamy do analizy spotkań siódmej kolejki.

Rozpoczynamy od wspomnianego starcia w Radziechowach-Wieprzu, gdzie miejscowy GKS podejmował niepokonanego lidera, Drzewiarza Jasienica. W tym meczu padł remis 1:1, z którego bardziej zadowoleni mogą być gospodarze, ponieważ goście stworzyli sobie dużo więcej klarownych okazji. Kolejną porażkę zaliczył nasz LKS. Tym razem w słabym stylu przegraliśmy w Łazsikach Górnych 3:0 i trzeba się po tych dwóch przegranych podnieść jak najszybciej. Łaziska natomiast zbliżają się do czołówki. Podobnie jak Spójnia Landek, która nie bez problemów ograła 1:0 Unię Racibórz. Punkty stracił natomiast LKS Bełk, który zremisował w Pszczynie z tamtejszą Iskrą 2:2. Goście liczyli na zwycięstwo, jednak sam remis uratowali w samej końcówce. Kolejny pogrom w tym sezonie zaliczyła czerwona latarnia ligi, Krupiński Suszec, która przegrała aż 7:0 w Jaworznie ze Szczakowianką. Z kolan powstała już na dobre ekipa rezerw Podbeskidzia, która pokonała 1:0 solidną drużynę MKS Lędziny. Cenne zwycięstwo, również 1:0 przywiózł zespół Gwarka Ornontowice z terenu beniaminka, Orła Mokre. Inny beniaminek, Wilki Wilcza nie dał natomiast rady Granicy Ruptawa i przegrał 1:0. Kolejną porażkę na własnym, sztucznym boisku, zanotowała z kolei ekipa Concordii Knurów, która tym razem musiała uznać wyższość Beskidu Skoczów, przegrywając 3:1.

Poniżej pełny zestaw wszystkich spotkań siódmej kolejki IV ligi śląskiej grupy II:

Concordia Knurów 1-3 Beskid 09 Skoczów 10 września, 11:00
Granica Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) 1-0 Wilki Wilcza 10 września, 16:00