Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

10.08.2021

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy wicemistrz klasy A - Leśnik Kobiór przegrał na własnym boisku z IV-ligową Polonią Łaziska Górne 1:6(1:1).

Polonia od początku meczu mocno napierała na gospodarzy. Dobra dyspozycja naszego bramkarza pozwoliła strzelić gościom tylko jednego gola w pierwszej połowie - i to dopiero w 38 minucie - do siatki trafił Jakub Kaziszyn. Do tego niespodziewanie Leśnik tuż przed przerwą, za sprawą Patryka Maiczka, doprowadził do wyrównania. Do przerwy 1:1 co podrażniło zespół z Łaziska Górnych. Worek z bramkami rozplątał się już kilka minut po przerwie. Klasycznego hat-tricka w 12 minut ustrzelił Dawid Hewlik (pomiędzy 55 a 67 minutą). Później goście dołożyli jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 1:6. Leśnik odpada z Pucharu Polski w I rundzie, a drużynie Polonii życzymy powodzenia w kolejnych rundach.

10.08.2021.(wtorek), 18:00 - Kobiór, Centralna 117

Leśnik Kobiór - Polonia Łaziska Górne 1:6(1:1)

1:6 - Kamil Uniejewski, 87 min

Sędziowali: Paweł Kłyk (główny) oraz Aleksandra Łapa i Andrzej Celder (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik (75.Krzysztof Jaromin), Radomir Kowalski, Aleksander Skrobol, Błażej Kozyra - Adrian Chrobok, Rafał Białas, Radosław Kempa (65.Karol Machalica), Marcin Myszor (60.Rafał Sosnowski), Grzegorz Seweryn - Patryk Maiczek (70.Paweł Pasternak)

Rezerwowi: Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica.

Polonia: Rafał Maścibrzuch (45.Piotr Woźnica) - Krzysztof Gersok, Patryk Widuch (45.Mikołaj Polczyk), Dawid Kaszok, Daniel Fabisiak, Dawid Hewlik, Jakub Kaziszyn (45.Bartosz Popenda), Oskar Wolny (45.Mateusz Nowara), Kamil Uniejewski, Ireneusz Badura, Błażej Prochownik (45.Tomasz Frey).

Rezerwowi: Daniel Tukaj.

Trener: Daniel Tukaj.