23 kolejka IV ligi: Zapowiedź

Sezon ligowy na boiskach IV ligi wkracza już powoli w decydująca fazę. Zarysował się już obraz faworytów do walki o mistrzostwo, a także zespołów które powalczą o utrzymanie się. Przed nami szósta wiosenna seria gier i zarazem dwudziesta trzecia kolejka. Zobaczmy co nas w niej czeka.

Zapowiedź rozpoczynamy jak zawsze od pojedynku lidera. LKS Bełk zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Spójnią Landek. W Landeku wiosnę mają na razie koszmarną i z pewnością Bełk będzie faworytem tego starcia ale z drugiej strony jeśli Spójnia ma się przełamać to najlepiej w takim meczu. Zdecydowanie na czoło wydarzeń nadchodzącej serii gier wysuwa się konfrontacja naszego LKS-u Czaniec z GKS-em Radziechowy-Wieprz. Pojedynek drugiej i trzeciej siły w tabeli da odpowiedź na pytanie, która z drużyn może poważniej zagrozić liderującemu Bełkowi. Jesienią w Czańcu górą były Radziechowy i w sobotę również GKS będzie faworytem hitowego starcia, w którym jednak może zdarzyć się wszystko. Rezerwy Podbeskidzia będą mierzyć swoje siły z walczącą o utrzymanie Iskrą Pszczyna. Gospodarze są bezwzględnym faworytem i każda ich strata punktów będzie traktowana jako niespodzianka. Do ciekawego starcia dojdzie w Lędzinach, gdzie miejscowy MKS podejmie sąsiada z ligowej tabeli, Beskid Skoczów. Pojedynek dwóch świetnie spisujących się beniaminków powinien dostarczyć sporych emocji. Przełamała się w końcu Jasienica i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to w sobotę w Ruptawie również to goście powinni cieszyć się w wygranej. Ważny mecz czeka Unię Racibórz, która zagra w Jaworznie z miejscową Szczakowianką. Gospodarze potrzebują punktów, a goście z Raciborza chcą jak najszybciej zapewnić sobie spokojny ligowy byt. Derby rządzą się własnymi prawami, dlatego nie można przewidzieć wyniku starcia Concordii Knurów z Wilkami Wilcza. Goście będą faworytami, ale gospodarze szaleńczo potrzebują punktów więc z pewnością czeka nas zacięte starcie. Kolejny mecz to również starcie drużyn sąsiadujących ze sobą, Polonia Łaziska Górne zagra z Gwarkiem Ornontowice. Spotkanie to powinno oscylować wokół remisu. I na koniec pojedynek na samym dnie tabeli. Orzeł Mokre zagra z Krupińskim Suszec i gospodarzy będzie interesowało tylko i wyłącznie zwycięstwo. W przeciwnym razie ich los będzie już niemal przesądzony.

Na koniec warto zaznaczyć iż w dniu wczorajszym, tj. 12 kwietnia doszło do spotkania awansem w ramach 24 kolejki IV ligi śląskiej grupy II. Wilki Wilcza pokonały 1:0 Granicę Ruptawa.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej, 23 kolejki IV ligi gr. II:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Iskra Pszczyna 15 kwietnia, 13:00
Spójnia Landek - LKS Bełk 15 kwietnia, 13:00