4 kolejka Haiz IV ligi: Gaszowice niepokonane

Za nami czwarta seria gier, po której została już tylko jedna ekipa, która nie zaznała goryczy porażki. Jest nią, niespodziewanie, beniaminek ligi, GKS Dąb Gaszowice. Zobaczmy zatem w szczegółach, co wydarzyło się w miniony weekend na boiskach HAIZ IV ligi śląskiej gr. II.

Liderujące w tabeli, Wilki Wilcza, gościły tym razem w Jasienicy. Miejscowy Drzewiarz początek sezonu ma przeciętny, jednak w sobotę dał rady i zatrzymał rozpędzonych gości z Wilczej, wygrywając 3:1. To potknięcie wykorzystała ekipa Odry Centrum, która pokonując 4:2 MKS Lędziny zrównała się punktami w Wilkami. Kolejne zwycięstwo zanotował wspomniany już Dąb Gaszowice, który tym razem zwyciężył na trudnym terenie w Landeku 4:2.

Derbowe starcia rządzą się własnymi prawami i tak było w sobotę w Czańcu. Choć podopieczni Macieja Żaka mieli ogromną przewagę tylko zremisowali 1:1 z Beskidem Skoczów.

Do chyba najciekawszego meczu doszło w... Bytomiu. Tam grający w roli gospodarza Decor Bełk podejmował miejscową Polonie Bytom. Bełczanie nie dostali pozwolenia od policji na rozegranie meczu na własnym stadionie. Jednak nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa i pokonali Polonię 2:0. Wicemistrz poprzedniego sezonu, GKS Radziechowy-Wieprz, także wygrał swoje spotkanie. Jednak jego przebieg był rodem z tafli hokejowej bowiem GKS ograł na wyjeździe rezerwy Tyskiego Sportu 5:4.

Przełamało się w końcu Podbeskidzie, które w dobrym stylu ograło Goczałkowice-Zdrój 3:1. Punktami podzieliły się za to ekipy Unii Racibórz i Kuźni Ustroń, a wynik tamtego pojedynku to remis 2:2.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 4 kolejki HAIZ IV ligi śląskiej grupy II oraz aktualna tabela:

foto: BartFotoSport