Bezbarwny remis z Pniówkiem

W dniu dzisiejszym LKS Czaniec rozegrał swój siódmy towarzyski mecz tej zimy. Tym razem Naszym rywalem była dobrze znana drużyna Pniówka Pawłowice Śląskie. Jako, że Pniówek to Nasz ligowy rywal, ten sparing był dobrą wykładnią przed ligą. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pierwsza połowa spotkania przez większość czasu przebiegała pod dyktando Pniówka. W 10 minucie przed szansą stanął jednak Gołuch Piłka przypadkowo odbijała się od obrońców Pniówka, dopadł do niej Gołuch, ograł obrońcę i strzelił z około 11 metrów nad bramką. Kolejne minuty to dość wyrównana gra w środku pola. W 15 minucie słupek uratował Nas przed startą gola. Sobczak strzelał groźnie głową. Chwilę później bardzo dobrze przymierzył Praciak, jednak świetnie interweniował bramkarz z Pawłowic. Końcówka pierwszej połowy należała do Pniówka. W 40 minucie dobrą okazję miał po raz kolejny Sobczak. Uderzył sytuacyjnie w krótki róg, jednak bardzo dobrze bronił Płoskonka

Druga połowa toczyła się przede wszystkim w środku pola. Około 55 minuty kolejny raz dobrze strzelał Praciak. Jednak próbę z 16 metrów dobrze obronił bramkarz Pniówka. W kolejnych minutach niewiele się działo. Strzelali Sobas, Gruszka i Kwaśniewski, jednak nie były to sytuacje godne uwagi. Około 65 minuty świetną okazję miał Pniówek. Dogranie z boku do jednego z napastników, ten zgrał na 8 metr i strzał jednego z graczy z Pawłowic instynktownie obronił nogami Płoskonka. Do końca gra toczyła się w środku pola bez ciekawszych okazji.

Zremisowaliśmy trzeci sparing tej zimy. Dzisiejsze spotkanie było typowym meczem dwóch śląskich, twardych drużyn. Sporo było dyscypliny taktycznej, co przełożyło się na mniejszą ilość akcji bramkowych. Cieszy na pewno czyste konto Naszej drużyny. Wieczorem lub jutro zapraszamy na fotorelację i skrót video z tego spotkania, przygotowany przez portal sportslaski.eu! Kolejny mecz za tydzień w sobotę. Zagramy z Hutnikiem Nowa Huta. Mecz odbędzie się najprawdopodobniej w Krakowie.

LKS Czaniec 0-0 Pniówek Pawłowice

Skład LKS Czaniec:

I połowa: Płoskonka- Gruszka, Gola, Żak, Łoś- Gołuch, Grzech, Waligóra, Rzeszutko- Sobas, Praciak.

II połowa: Płoskonka- Gruszka, Gola, Testowany obrońca, Łoś- Kwaśniewski, Nagi Fabisiak, Hałat- Sobas, Praciak.