"Zabrakło spokoju w rozegraniu"

Kolejny sparing za Nami i już tradycyjnie kolejny raz poprosiliśmy trenera Mariusza Wójcika o podsumowanie.

bojler1949: Jak Pan oceni wczorajszy bezbramkowym remis z Pniówkiem? Cieszy czyste konto. Ale zabrakło czegoś żeby wygrać. Czego?

Mariusz Wójcik: Bardzo mi zależało aby chociaż jedno spotkanie kontrolne rozegrać z ligowym rywalem i udało nam się to zrealizować właśnie wczoraj. Chodziło przede wszystkim o to aby każdy zawodnik na miesiąc przed ligą miał świadomość jakie wymagania niesie za sobą gra w III lidzie opolsko-śląskiej. Pniówek to od lat solidny trzecioligowiec, któremu bliżej do czuba tabeli niż do strefy spadkowej, nigdy z tym rywalem nie grało się łatwo i ten mecz tylko to potwierdził. Patrząc z boku wydaje mi się, że zespół pod względem fizycznym prezentował się gorzej niż w Kluczborku, ale być może ten mecz, a szczególnie długa podróż nie była tutaj bez znaczenia. Cieszy oczywiście czyste konto po stronie strat co nie znaczy, że nie popełniliśmy błędów w grze obronnej. By wygrać zabrakło przede wszystkim skuteczności ale nade wszystko spokoju w rozegraniu w dobrych sytuacjach na połowie przeciwnika. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że z przebiegu gry ten remis jest sprawiedliwy.

bojler1949: Kolejny tydzień przygotowań za Nami. Jest Pan zadowolony z pracy jaką wykonujecie na treningach? Jakie plany na kolejny tydzień?

Mariusz Wójcik: Tak, z pracy którą zespół wykonuje jestem zadowolony i jak twierdziłem wcześniej wszystko zmierza we właściwym kierunku. W kolejnym tygodniu trenujemy w poniedziałek i środę na orliku we wtorek na hali czwartek jest dniem wolnym, a w piątek mamy trening na boisku w Chełmku. Mikrocykl kończymy sobotnią grą kontrolną z Hutnikiem Kraków.