Czas zacząć grać na poważnie

Po dwóch fatalnych występach inaugurujących wiosenne rozgrywki na boiskach trzecioligowych, podopieczni Ryszarda Kłuska muszą w końcu na poważnie zabrać się pracy. Bo tłumaczyć można wiele razy, że murawa zła, że sędzia przeszkadzał, ale prawdę prosto w oczy też trzeba umieć sobie powiedzieć, a jest ona brutalna bo zagraliśmy w dwóch pierwszych meczach bardzo słabo i znaleźliśmy się na krawędzi ponieważ widmo spadku już mocno zagląda nam w oczy. Pocieszeniem pozostaje fakt, że do końca sezony pozostało jeszcze aż 13 kolejek. I niech te 13 spotkań będzie pokazem walki i nieprawdopodobnej ambicji ze strony naszych piłkarzy! Pierwszy mecz już jutro w Jastrzębiu Zdroju.

GKS Jastrzębie to klub założony w 1962 roku. Drużyna ta, mimo swojego niedużego okresu istnienia, ma na swoim koncie dość okazałe sukcesy. Składają się na nie 14 miejsce w I lidze w sezonie 1988/1989 i 1/2 finału Pucharu Polski w sezonie 1975/1976. Ponadto, warto zaznaczyć, że GKS jeszcze niedawno, bo w sezonie 2008/2009 grał w I lidze. Od minionego sezonu Jastrzębianie powoli wracają na swoje zasłużone miejsce i aspirują do gry nawet o awans do II ligi, bo przecież mając tak świetnych kibiców szkoda żeby ten klub marnował się w takiej lidze. Jastrzębie zajmuje w ligowej stawce ósmą lokatę z dorobkiem 25 oczek. Warto jednak zaznaczyć, że GKS ma jeden mecz mniej, ponieważ nie grał w pierwszej kolejce z BKS Stal. Dorobek bramkowy Jastrzębian wynosi 23:16. W minionej kolejce Jastrzębianie pokonali na wyjeździe rezerwy Podbeskidzia aż 3:0. Nasz zespół zajmuje 13 miejsce w ligowej stawce z dorobkiem 16 oczek i stosunkiem bramkowym 8:19.

Historia spotkań LKS Czaniec z GKS Jastrzębie jest bardzo ciekawa. Graliśmy do tej pory pięciokrotnie, trzy razy wygrywał GKS, a dwukrotnie nasz zespół. Stosunek bramkowy tych meczów wynosi 5:5. Warto jednak zaznaczyć pewną zależność, która powtarzała się w poprzednich sezonach. Jeśli pierwszy bezpośredni mecz w danym sezonie wygrała jedna drużyna, to rewanż zawsze wygrywała druga ekipa. Jesienią przypomnijmy, GKS wygrał w Czańcu 1:0, a zatem zgodnie z tradycją, teraz czas na zwycięstwo naszej ekipy.

Wiemy jednak, że statystyką można się posługiwać do momentu pierwszego gwizdka i o punkty w jutrzejszym meczu będzie niesamowicie ciężko. Jednak nasz zespół nie ma już nic do stracenia i powinien wyjść do każdego meczu z ogromną wiarą w końcowy sukces. Z taką nadzieją będziemy jutro trzymać kciuki za nasz LKS! Początek meczu o godzinie 11.00, a relacje live przeprowadzi portal Lajfy.com!