Do Knurowa po trzy punkty i utrzymanie dystansu

Nie wychodzi nam w tym roku granie na własnym stadionie bowiem straciliśmy już przy ulicy Zagłębocze 9 aż cztery cenne punkty. Z kolei na wyjazdach radzimy sobie dobrze, co także potwierdzało się jesienią. W pierwszym wyjazdowym meczu w tym roku pokonaliśmy w Skoczowie miejscowy Beskid 3:0, tak więc jutro trzeba będzie podtrzymać tą passęi wygrać w Knurowie z miejscową Concordią.

Concordia Knurów, to klub założony w 1923 roku o barwach zielono-czarnych. Nasi jutrzejsi goście nieprzerwanie od czterech sezonów występują w IV lidze, mając jednak w swojej historii występy na szczeblu II ligi. W obecnych rozgrywkach Concordia walczy zaciekle o pozostanie w lidze, mając tylko trzy punkty przewagi nad będącą na miejscu barażowym Granicą Ruptawa. W minionym tygodniu Knurowianie przegrali wysoko 4:1 w Ornontowicach z miejscowym Gwarkiem. Podopieczni Macieja Żaka notują jak na razie bardzo udany sezon, plasując się na drugim miejscu, ze stratą dwóch punktów do liderującego LKS-u Bełk.

Jutrzejsze spotkanie wcale nie będzie należało do łatwych, o czym mogą świadczyć dwa aspekty. Pierwszy to historia, która wskazuje, że w Knurowie nie wygraliśmy nigdy, raz remisując i raz przegrywając, a drugi to fakt, że jutrzejszy mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią co na pewno będzie atutem gospodarzy. Jednak jeśli nasz zespół nie chce stracić dystansu do lidera i pozostać w ścisłym gronie drużyn walczących o mistrzostwo ligi, musi jutrzejszy mecz wygrać. Trzymamy za to mocno kciuki. Do boju LKS!

01.04.2017 r., godzina 17.00, Knurów, 21 kolejka IV ligi śląskiej grupa II

Concordia Knurów - LKS Czaniec