Dobre 45 minut nie wystarczyło

LKS Czaniec jechał dzisiaj w roli Dawida na starcie z Goliatem z Bytomia. Wielu spodziewało się łatwego zwycięstwa Bytomian i faktycznie dzisiejszy mecz przegraliśmy, ale gospodarze wcale łatwego zadania nie mieli.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie i ku zaskoczeniu wszystkich, od przewagi LKS Czaniec. W 9 minucie Łoś strzelał z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę! Czaniec szedł za ciosem i stwarzał sobie kolejne sytuacje. W 15 minucie Gruszka dośrodkował do Nowaka, a ten w sytuacji sam na sam strzelił głową obok bramkarza gości, piłkę z linii bramkowej wybił jednak obrońca Polonii. Kolejne minuty pierwszej części były po kontrolą Polonii Bytom, ale z gry to my mieliśmy więcej, jednak nie potrafiliśmy już wypracować sobie sytuacji bramkowej. Warto zaznaczyć, że Bytomianie oddali tylko jeden strzał na bramkę w pierwszej połowie, a była to zasługa dobrze grającej defensywy, w której prym wiódł dzisiaj Szymon Waligóra.

Druga połowa miała jednak całkiem inny przebieg, a dominowali w niej gospodarze. Najpierw strzał Krysiana zdołał obronić Kawaler, ale za chwilę oglądaliśmy show Dawida Cempy. W 55 minucie po dośrodkowaniu Lachowskiego, napastnik Polonii trafił głową, myląc Kawalera. W 63 minucie zagranie ze środka pola, najpierw nie zostaje przerwane przez Kurpiosa, co wykorzystuje Cempa i strzela w długi róg pod pachą Kawalera. Chwilę później Grube dośrodkował z rzutu wolnego, a Cempa strącił piłkę głową i dał trzeciego gola gospodarzom. W dalszej części spotkania mecz się wyrównał i mieliśmy swoje okazje. Fabisiak próbował dwa razy z rzutu wolnego, raz przestrzelił, a raz świetnie interweniował Michalak. W 85 minucie Cempa dostał kolejne podanie na wolne pole i strzałem w długi róg nie dał szans Kawalerowi. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie.

Nie daliśmy dzisiaj rady w starciu z wiceliderem, ale zagraliśmy bardzo dobre 45 minut. Było to jednak za mało, żeby sprawić niespodziankę. Przegrywamy, ale nie mamy powodów do załamywania głowy, bo walki nam dzisiaj nie brakowało. Walczymy dalej Panowie! A kolejne spotkanie już w środę, z liderem Odrą Opole! Dzięki za walkę LKS!

Polonia Bytom 4:0 (0:0) LKS Czaniec

Bramki: 1:0 - Cempa 55 minuta-głową, 2:0 - Cempa 62 minuta, 3:0 - Cempa 65 minuta, 4:0 - Cempa 85 minuta

Skład Polonia: M. Michalak – Holik (46. Banaś), Broniewicz, Malec, Trznadel - Grube (72. Michalik), Lachowski (66. sadowski), Krysian, Walesa (46. Krzemień), K. Michalak - Cempa.

Skład LKS Czaniec: Kawaler – Gruszka, Gola, Kurpios, Łoś - Waligóra, Rzeszutko, Fabisiak, Grzech (66. Kwaśniewski), Hałat (57. Gołuch) - Nowak (46. Sobas).