Podsumowanie 28 kolejki

Kolejna ligowa kolejka za nami. Nie ma czasu rozpamiętywać porażek ani cieszyć się ze zwycięstwa bo już w najbliższą środę kolejne, 29 kolejka ligowa. Ale w miniony weekend mieliśmy sporo ciekawych starć i niespodzianek.

Zacznijmy od samego początku. O godzinie 11.00 w sobotnie południe mierzyły się ze sobą zespoły rezerw Górnika Zabrze i Grunwaldu Ruda Śląska oraz Polonii Łaziska i Rekordu Bielsko. Zabrzanie, gładko 4:1 pokonali Grunwald, a Rekord wbił kolejny gwóźdź do trumny Polonii, której sytuacja staje się coraz gorsza.

Kolejne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00. Wicelider tabeli Bytomska Polonia, grał z ósmym LKS Czaniec. Po pierwszych 45 minutach każdy przecierał oczy ze zdumienia bo to goście wiedli prym na boisku i powinni byli prowadzić przynajmniej dwoma bramkami. Po przerwie podopieczni Jacka Trzeciaka zagrali już zdecydowanie lepiej i w siedem minut odprawili gości z kwitkiem, wygrywając ostatecznie 4:0.
O 16.30 rozpoczęła się większość spotkań. Zacznijmy od najciekawszych. Sporo emocji było w Pawłowicach, gdzie tamtejszy Pniówek grał z rezerwami Piasta Gliwice. Mecz zakończył się remisem 3:3 mimo iż gospodarze strzelili gola na 3:2 w 87 minucie. Piast wyrównał na sekundy przed końcem. Równie ciekawie było także w derbach Bielska. Do przerwy kibice w starci BKSu z rezerwami Podbeskidzia zobaczyli aż sześć bramek i mimo prowadzenia gości, to BKS ostatecznie wygrał 5:2. Sporo emocji wzbudzał też mecz czwartego w tabeli Ruchu Zdzieszowice z rezerwami Chorzowskiego Ruchu. Goście przyjechali mocnym składem i dali lekcję gry gospodarzom, wygrywając 4:1. Ciekawy mecz oglądali też kibice w Bytomiu. Miejscowe Szombierki pokonały Górnika z Wesołej 2:1, mimo iż grały przez ponad 70 minut w „dziesiątkę”. Niespodzianką też zakończyło się spotkanie w Częstochowie, gdzie tamtejsza Skra bezbramkowo zremisowała ze Swornicą Czarnowąsy. Ostatnim meczem o tej godzinie było spotkanie dwóch czerwonych latarni ligi, Skalnika Gracze i Małejpanwi Ozimek. Gospodarze liczyli na pierwszego gola wiosną, ale muszą na niego jeszcze poczekać, bo goście wygrali aż 3:0 i awansowali na przedostatnie miejsce w tabeli.

28 kolejkę zamykało hitowe starcie w Opolu. Liderująca i nie pokonana na własnym boisku Odra, podejmował piąty w tabeli GKS 1962 Jastrzębie. Bardzo dobry mecz zakończył się sporą niespodzianką i zwycięstwem gości 1:0, co spowodowało zmniejszenie różnicy w czubie tabeli do zaledwie jednego punktu.

Poniżej prezentujemy pełny zestaw wyników III ligi opolsko-śląskiej z minionego weekendu:

BKS Stal-TS II Podbeskidzie 5:2 (Kamil Karcz 13, 40, Filip Wiśniewski 14, 31, Damian Zdolski 90 (k) - Wojciech Trochim 3, Idrissa Cissé 26)
Ruch Zdzieszowiec-Ruch II Chorzów 1:4 (Jakub Czajkowski 65 - Marek Szyndrowski 29, Maciej Urbańczyk 45, Konrad Mularczyk 47, Kamil Mazek 80)
Polonia Łaziska-Rekord Bielsko 0:1 (Mieczysław Sikora 19)
Pniówek Pawłowice-Piast II Gliwice 3:3 (Marcin Sobczak 40 (k), 76, 87 - Tomáš Dočekal 55, Patrick Dytko 68, Maciej Salak 90)
Skra Częstochowa-Swornica Czarnowąsy 0:0
Odra Opole-GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (Kamil Jadach 28)
Polonia Bytom-LKS Czaniec 4:0 (Dawid Cempa 55, 63, 65, 84)
Górnik II Zabrze-Grunwald Ruda Śląska 4:1 (Armin Ćerimagić 33, Fabian Piasecki 48, Jakub Dankowski 66, Konrad Nowak 85 - Patryk Bartusiak 84 (s))
Skalnik Gracze-Małapanew Ozimek 0:3 (Przemysław Karabin 12, Dawid Lewandowski 45, Krzysztof Meryk 47)