"Powinniśmy prowadzić po pierwszej połowie"

Zapraszamy na wywiad z trenerem Wójcikiem, po przegranym meczu z Polonią Bytom:

bojler1949: Po takim meczu, patrząc na wynik, można powiedzieć że Polonia wygrała pewnie. Jednak gdybyśmy w pierwszej połowie wykorzystali swoje sytuacje to mecz mógł mieć inny przebieg. Jak Pan to oceni?
Mariusz Wójcik:
Faktycznie, Polonia wygrała pewnie ponieważ my każdą połowę rozegraliśmy jako zupełnie inny zespół. Pierwsza połowa to konsekwencja w działaniu która praktycznie wybiła atuty gospodarzom którzy byli zupełnie bezradni w działaniach w ofensywie praktycznie nie zagrażając nam, my z kolei raz za razem stwarzaliśmy zagrożenie w ich polu karnym i gdyby nie brakło szczęścia mogliśmy zdobyć dwa gole, trzeba przy tym podkreślić, że bardzo dobrze na pozycji napastnika spisywał się debiutujący w naszym zespole Damian Nowak który jednak w przerwie musiał zostać zmieniony. Druga połowa to inna Polonia ale również inny Czaniec. Przede wszystkim gospodarze starali się wykorzystać w naszym zespole najmniejsze zasoby doświadczenia i robili to dosyć konsekwentnie, my z kolei nie byliśmy już tak zdyscyplinowani jak do przerwy i stąd taki a nie inny wynik.Po takim meczu choć staram się zawsze uciekać od "tanich" usprawiedliwień brak Żaka, Praciaka i Nagiego na pewno miał duży wpływ na to, że nie udało się sprawić niespodzianki .

bojler1949: Jedno jest pewne nie ma się co załamywać bo widać progres w naszej grze. Niepokoją urazy. Jaki jest stan zdrowia Macieja Żaka i Damiana Nowaka?
M.W.:
Powiem tak, że może się okazać że w środe obaj będą do mojej dyspozycji to wersja optymistyczna, jest i ta gorsza, że z żadnego skorzystać nie będę mógł wyjaśni się to w przeciągu dwóch najbliższych dni.

bojler1949: Przed nami kolejny mecz do którego podejdziemy w roli Dawida naprzeciw Goliata z Opola. Jakie są plany treningowe na najbliższe dwa dni?
M.W.:
Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko aby pokonać Odrę u siebie i bardzo się cieszymy że tak szybko po sobocie mamy sposobność do rehabilitacji. W poniedziałek trening z akcentami techniczno taktycznymi a we wtorek rozruch przedmeczowy z akcentami stałych fragmentów gry.

foto: gksjastrzebie.com