"Dobrze w ofensywie, do poprawy w obronie"

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem jakiego udzielił trener Mariusz Wójcik:

bojler1949: Na początek gratuluję pierwszego zwycięstwa w Nowym Roku! Nie chcę zapeszać, ale wyglądało to dzisiaj na prawdę obiecująco. Jak Pan oceni dzisiejszą, efektowną wygraną? Co się Panu podobało, a nad czym trzeba jeszcze pracować? I jak pan oceni testowanych zawodników?

Mariusz Wójcik: Dziękuję za gratulacje, które przede wszystkim nalezą się tym którzy przebywali na boisku. Faktycznie fajnie to dzisiaj wyglądało jednakże jak nie robiliśmy tragedii po środowej porażce, tak nie będziemy rozpływać się w zachwytach nad dzisiejszym zwycięstwem, które przede wszystkim jest zwieńczeniem ciężkiej pracy jaką zespół wykonał w ostatnim mikrocyklu. Dobrze wyglądała dzisiaj nasza współpraca na boisku w grze ofensywnej natomiast zdarzyło się nam parę błędów w organizacji gry obronnej. Uważam, iż pracować należy stale nad każdym z wymienionych elementów gry. Zawodników testowanych oceniam pozytywnie, zaryzykuję stwierdzenie że życzyłbym sobie aby na wiosnę znajdowali się oni w nasze drużynie .

bojler1949: O transferach na razie nie możemy za wiele powiedzieć, ale pewnym wydaje się odejście Zakrzewskiego. Jaki to będzie miało wpływ na zespół LKS Czaniec?

Mariusz Wójcik: Jako trener o Łukaszu Zakrzewskim mogę mówić tylko dobrze. Nie ukrywam, iż jego decyzja o powrocie do macierzystego klubu jest dla mnie rozczarowaniem, ale po rozmowie z Łukaszem wiem że wynikła z pewnego niedomówienia, ponieważ zawodnik myślał że wróci do zespołu ekstraklasy a tym czasem trenuje z drużyną rezerwową. Czy to dobrze dla jego rozwoju? Nie mnie oceniać . LKS Czaniec grał i zdobywał punkty bez Zakrzewskiego i myślę że tym razem będzie tak samo.

bojler1949: Za nami kolejny mikrocykl. Jak Pan oceni zakończony tydzień i na czym skupi się Pan w przyszłym tygodniu?

Mariusz Wójcik: Tak jak zaznaczyłem wcześniej, za nami ciężki tydzień pracy przede wszystkim nad zdolnościami motorycznymi; ale przepleciony środową grą i treningiem techniczno-taktycznym na boisku w Chełmku .W najbliższym tygodniu, w poniedziałek i środę, zespół będzie trenował w klubowej siłowni oraz pracował nad wytrzymałością ogólną. Wtorek będzie dniem wolnym, czwartek to zajęcia techniki użytkowej na hali i kończymy grą kontrolną w piątek o 17:30 w Chełmku gdzie naszym rywalem będzie Spójnia Osiek-Zimnodół, zespół czwartej ligi małopolskiej .Weekend zawodnicy będą mieli wolny.

fot.: www.sporotwasilesia.com