"Drużyna coraz lepiej funkcjonuje w defensywie"

W dniu wczorajszym przeprowadziliśmy krótki wywiad podsumowujący miniony tydzień i sparing z Hutnikiem. Zapraszamy:

bojler1949: Za nami kolejny tydzień i kolejny sparing. Kolejny mecz na zero z tyłu i to cieszy. Jak Pan oceni mecz z Hutnikiem?

Mariusz Wójcik: Faktycznie przeciwnik w przekroju dziewięćdziesięciu minut oddał dwa celne strzały w światło naszej bramki po jednym w każdej połowie świadczy to o tym, że drużyna coraz lepiej funkcjonuje w działaniach defensywnych. Bardzo słabo wyglądaliśmy w pierwszych piętnastu minutach gdzie na bardzo agresywnie grającego rywala reagowaliśmy nerwowo i chaotycznie. Po kwadransie wszystko wróciło do normy i można powiedzieć, że do ostatniego gwizdka gra toczyła się pod naszą kontrolą. Musimy zdecydowanie popracować nad koncentracją w pierwszych minutach spotkań, oraz podeprzeć wynik gdy nadarzają się ku temu okazje a w sobotę takie były.

bojler1949: Jak wygląda sytuacja kadrowa naszego zespołu? Mamy 16 zawodników zatem brakuje nam jeszcze dwóch. Kiedy poznamy ich nazwiska?

Mariusz Wójcik: Szesnastu potwierdzonych ale, jest jeszcze Kamil Kurpios który ma moją pełną akceptacje, a od Pana prezesa wiem, że nie będzie problemów z potwierdzeniem zawodnika do gry u nas, a więc jest nas siedemnastu. Jestem w kontakcie z kolejnym zawodnikiem, który jest zainteresowany grą u nas, podobnie jak my współpracą z tym zawodnikiem. Boryka on się jednak z lekkim urazem i myślę, że za kilka dni będziemy mogli powiedzieć coś bardziej konkretnego. Osiemnasto-osobowa kadra to niezbędne minimum.

bojler1949: Przyszły tydzień zapowiada się pracowicie. Gramy dwa sparingi to wiemy, a nad czym będziemy pracować na treningach?

Mariusz Wójcik: W poniedziałek mamy w planie trening regenerujący, po którym udamy się na odnowę biologiczną na basen w Kętach, we wtorek na hali głównym akcentem treningu będzie siła specjalna, czwartek to dzień wolny a w piątek w Chełmku trening o charakterze techniczno taktycznym.

fot.: www.sporotwasilesia.com