Jeden z przodu, zero z tyłu

Stara piłkarska zasada mówi, żeby grać tak aby nie stracić gola bo z przodu zawsze coś wpadnie. W dniu dzisiejszym podopieczni Macieja Żaka mierzyli się z bardzo mocną ekipą Sosnowianki Stanisław Dolny, naszpikowaną byłymi ligowcami, Piotrem Madejski, oraz znanym z gry w Czańcu Grzegorzem Kmiecikiem. Był to kolejny pożyteczny, wygrany mecz kontrolny, a co cieszy chyba bardziej, to kolejny mecz bez straconego gola. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 1:0.

Jedyna bramka padła w 15 minucie spotkania, kiedy to dośrodkowanie z prawej strony boiska wykończył strzałem głową jeden z testowanych graczy. Jeśli chodzi o sam mecz, to był on bardzo wyrównany, w którym swoje momenty miały obie ekipy.

Podkreślmy jeszcze raz, fakt braku straconego gola, co z pewnością jest dobrą informacją. W ofensywie zagraliśmy dzisiaj trochę słabiej, ale jest jeszcze czas żeby popracować nad tym elementem. Kolejny mecz kontrolny już w najbliższą sobotę. O godzinie 15.30 zagramy w Czańcu z Góralem Żywiec.

27.07.2016 r., godzina 18:00, Stanisław Dolny, sparing nr 5

Sosnowianka Stanisław Dolny - LKS Czaniec 0:1 (0:1)

Bramka: 15' testowany zawodnik

Skład: Kawaler, Majda, Borak, Żak, Waligóra, Móll, Jurczak, Kozioł oraz testowani gracze