Maciej Żak podsumowuje rundę swoich podopiecznych

Już za niedługo nasza młodzież rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2014/15. Za nim jednak nasi juniorzy i trampkarze wrócą do treningu, czas na krótkie podsumowanie poprzedniej rundy przez trenera Macieja Żaka.

O juniorach: "Po dużych zmianach jakie nastąpiły przed sezonem, wszyscy pełni obaw przystępowali do jesiennych zmagań. W moim założeniu nie mogło być lekko, łatwo i przyjemnie ! I tak też było, raz gorzej, raz lepiej. Zespół zmierzył się z dużo ilością kontuzji, kartek, czy wyjazdami na wycieczki szkolne, co przy naszej bardzo wąskiej kadrze stanowiło duży problem. Należy także nadmienić, że jesteśmy jedną z najmłodszych drużyn w naszej lidze. Ale po niezbyt udanym początku, w dalszej części rozgrywek było już tylko lepiej i zakończyliśmy rundę na czwartym miejscu. Przed Nami bardzo dużo pracy w okresie przygotowawczym, do poprawy jest każdy aspekt piłkarskiego rzemiosła. Poczynając od przygotowania motorycznego, techniczno-taktycznego, a na mentalnym kończąc. Chciałbym aby każdy z zawodników miał jeden sportowy cel, znaleźć się w pierwszej drużynie LKS-u CZANIEC ! Zagrać w seniorskiej koszulce swojego ukochanego klubu !!!
A więc do pracy, start 15.01.2015 godz.16:30, hala przy szkole podstawowej !"

O trampkarzach: "Oceniając rundę jesienną w wykonaniu trampkarzy nie sposób być niezadowolonym. Zespół w przerwie letniej opuściło wielu zawodników, wiec budowę drużyny musieliśmy zaczynać od początku. Wyniki w tej kategorii wiekowej są sprawą drugorzędną, ale zwycięstwa które ten młody zespół odnosił, zawsze podnoszą morale każdego piłkarza i chęci do jeszcze większej pracy w czasie treningu. I tak też było, była dobra frekwencja, było zaangażowanie. Efekt ? Pierwsze miejsce w swojej grupie, a co ważniejsze dla mnie, każdy z tych chłopców zrobił większy lub mniejszy postęp w czasie tego półrocza. Mam nadzieje na utrzymanie tej tendencji w nadchodzącej rundzie wiosenne j!"