Młodzież: Plan wykonany!

Derby rządzą się swoimi prawami - takie określenie często można spotkać przed meczami z rywalami zza miedzy. W takich spotkaniach nie jest ważny styl gry, liczy się tylko ostateczny rozrachunek. Nie inaczej było w sobotni dzień, w który to przyszło się zmierzyć naszej młodzieży z rówieśnikami z Gronia Bujaków. Juniorom długo się nie układał mecz, przegrywali 1:0 jednak zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie wygrali 3:1 choć sam przebieg spotkania na pewno tego nie zapowiadał. Łatwiejszą przeprawę jak się okazało mieli trampkarze, którzy pewnie wygrali 5:1. Warto tutaj wspomnieć o dobrej formie Wojciecha Romika, który w ostatnich meczach ładnie się rozstrzelał. Dzisiaj udało mu się zdobyć hat-tricka! Po jednej bramce do wyniku dorzucili:Seweryn Mazgaj oraz Konrad Stwora. Zwycięstwo dalej utrzymuje szanse młodszej drużyny na mistrzostwo.

Niestety już nawet matematyczną szansę na zdobycie ligi stracili juniorzy. Szkoda że nie wszystkie mecze układały się naszym zawodnikom tak jak ostatni z liderem z Bestwiny. Jak się okazało "nie taki diabeł straszny", jednak przewaga LKS-u Bestwina już po półmetku rozgrywek była zbyt duża by myśleć o ich prześcignięciu. Teraz pozostaje walka o drugie miejsce. Pierwszy krok został postawiony jużwe wczorajszym spotkaniu.

Mecz nie zaczął się pomyślnie dla naszej drużyny. O pierwszej połowie to najlepiej zapomnieć. Wydawało się że do Bujakowa przyjechała jakaś nowa drużyna, na pewno nie ta co ostatnio rozprawiła się z liderem 4:1. Praktycznie zero sytuacji do strzelania bramki, rywale za to nie próżnowali i próbowali wykorzystać nasza bezradność. Ostatecznie udało im się to. Do przerwy schodzili z prowadzeniem 1:0.

Początek drugiej połowy jakby patrzeć na grę to ciąg dalszy pierwszej. Wydawało się że nie ma szans żeby coś wpadło do bramki Bujakowa. Jednak nasza drużynie nie poddawała się. W 70 minucie w końcu wyszła ta jedna akcja, która dawała wtedy remis. Świetnie w pole karne dorzucił Karol Kolber, a tam wystarczyło żeby nogę dostawił Daniel Marczaki mamy 1:1. Z biegiem czasu Groń coraz bardziej słabł, a nasi zawodnicy za to co raz bardziej dążyli do zwycięstwa. W 80minucie świetnym strzałem po podaniu Gałuszki popisał się Majdak, kilka minut później swoją cegiełkę dorzucił, wracający do zdrowia, Alan Kamiński. Tym razem dogrywał do niego Adamus.

Ciężki mecz, na ciężkim terenie.Zwycięstwo 3:1, zwycięstwo które po pierwszej połowie ciężko było sobie wyobrazić. A jednak !

Gratulacje dla obydwu drużyn za zwycięstwa w tych ważnych spotkaniach derbowych!