Młodziki inaugurują na remis!

Pierwsza bramka (ok. 10min) dla LKS padła po zagraniu na skrzydło do Kacpra Kowaliczka. Po krótkim rajdzie z piłka wpadł w pole karne, uderzył na bramkę lecz bramkarz sparował piłkę do boku. Za akcją podążył Daniel Stwora który z najbliższej odległości trafił do bramki. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Kilka minut później znowu prawą stroną urwał się Kacper Kowaliczek, zszedł do środka i uderzył. Bramkarz próbował interweniować lecz strzał okazał się za silny. Ogólnie to Pasjonat próbował budować akcje i starał utrzymywać się dłużej przy piłce, lecz nie stwarzali sobie okazji 100 %. Kilka akcji było groźnych. Chwile po drugiej bramce dla LKSu niemal 100% sytuacje miał Waldemar Wolf, który z bliskiej odległości uderzył w poprzeczkę. W pierwszej połowie jeszcze dwie dogodne sytuacje miał Oliwier Stwora, lecz z z bliskiej odległości nie potrafił umieścić piłki w siatce.

W drugiej połowie działo się bardzo dużo. Mecz toczył się akcja za akcje. Dwa razy Paweł Gwardiak zmarnował 100 % sytuacje. Kacper Kowaliczek też miał dogodną okazję. Mikołaj Dyczek sam na sam przestrzelił. Pasjonat próbował grać tak samo, lecz atakował nas już na naszej połowie co przyniosło zamierzony skutek. Pierwsza bramka dla Pasjonata padła bo błędzie w ataku LKSu. Jeden z atakujących stracił piłkę, i gospodarze wyprowadzili kontrę. LKS w przewadze w defensywie nie zdołał uchronić się przed strata bramki. Napastnik przecisnął się miedzy dwoma obrońcami i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. Druga bramka padła pod koniec spotkania. Po rzucie rożnym drużyny LKS zawodnicy Pasjonata wyszli z kontrą i znowu mimo przewagi liczebnej graczy LKS zawodnik gospodarzy minął 3 naszych piłkarzy i trafił do siatki. Parę minut później sędzia zakończył mecz.

Po meczu tak trener Michał Trojak, krótko podsumował ten mecz: "Najbardziej bolą niewykorzystane okazje, bo było ich masę. Dobry prognostyk to taki, ze dopiero zaczynamy bo pracujemy od piątku na trawie."

Gratulujemy naszej młodzieży dobrej inauguracji i liczymy na jeszcze więcej pozytywnych emocji przy waszych meczach. Walczyć trenować LKS musi panować! Gratulujemy także trenerowi Michałowi Trojakowi, który dostał się na prestiżowy kurs PSS poprzez konkurs na najlepszy konspekt, plasując się w pierwszej 10 na ponad 100 kandydatów! Na kursie będzie między innymi Mick Clegg, który pracował 12 lat w Manchesterze United jako trener od przygotowania fizycznego za kadencji Alexa Fergusona. W zajęciach praktycznych wezmą udział trenerzy z Primera Division i Bundesligi.

Pasjonat Dankowice 2:2 (0:2) LKS Czaniec

Gole dla LKS: Daniel Stwora, Kacper Kowaliczek

Skład LKS Czaniec: Janik Mateusz, Surma Mateusz, Zacny Krzysiek, Juraszek Damian, Jura Jakub, Kowaliczek Kacper, Wolf Waldemar, Stwora Daniel, Dyczek Mikołaj, Presz Michal, Paweł Gwardiak, Stwora Oliwier