"Nie często strzelamy tyle bramek"

Zapraszamy na krótki wywiad z Mariuszem Wójcikiem, podsumowujący spotkanie ze Skalnikiem Gracze:

bojler1949: Odnieśliśmy dziś kolejne bardzo ważne zwycięstwo. Widać było ten głód piłki u naszych piłkarzy. Jak Pan oceni to spotkanie?
Mariusz Wójcik: Zespół przez pełne 90 minut starał się realizować nakreślony przed meczem plan gry, oczywiście były lepsze i gorsze momenty można jednak stwierdzić, że taktyka poparta była niezłymi umiejętnościami czysto piłkarskimi, dlatego nasza dominacja w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Dość późno, bo w 40 minucie napoczęliśmy rywala ale to tylko dlatego, że mieliśmy problem w decydujących momentach trafić w światło bramki, natomiast gdy do tego doszło "rozwiązał się worek". Nie ukrywam, że obawiałem się tego spotkania gdyż rywala oglądałem tydzień wcześniej w Jastrzębiu i na tle mocnego GKS-u prezentował się bardzo przyzwoicie tym większe słowa uznania należą się drużynie za tak okazały wynik na wyjeździe.

bojler1949: W końcu zdobyliśmy też kilka bramek. Wygląda na to że odrabiamy lekcje i wyciągamy wnioski i za to należą się słowa uznania ponieważ nam zawsze szło jak po grudzie z outsiderami.
M.W.: Słabsze wyniki z teoretycznie słabszymi zespołami, chociaż w naszej lidze nie ma łatwych meczy, to przede wszystkim sfera mentalna, a jest to jeden z trudniejszych elementów pracy z zespołem aby trafić do głów zawodników, a przecież drużyny składają się z kilkunastu lub kilkudziesięciu członków i wszyscy muszą nadawać na tych samych falach. Oczywiście należy mieć również satysfakcje z pięciu goli gdyż niezbyt często nam się to zdarza i fajnie by było gdyby to nie był wyjątek.