Podsumowanie 26 kolejki

Kolejna kolejka ligowa za nami i na szczęście została ona rozegrana w całości. Padło w niej sporo, bo aż 34 bramek, a także mieliśmy kilka ciekawych rozstrzygnięć, zarówno jeśli chodzi o walkę o awanse, jak i w dolnych strefach tabeli.

Grany weekend w III lidze opolsko-śląskiej, rozpoczął się już w piątkowy wieczór. Przy blasku jupiterów, liderująca Odra Opole, gładko uporała się ze Swornicą Czarnowąsy 4:1 i umocniła się na pierwszy miejscu. W sobotę odpowiedział wicelider, Polonia Bytom, który ograł Górnika Wesoła 2:1, ale warto podkreślić, że grający w „10” goście do 84 minuty remisowali w Bytomiu. Czyżby Bytomianie mieli lekką zadyszkę? Za plecami liderującej dwójki doszło do bezpośredniego starcia drużyn zajmujących 3 i 4 lokatę. BKS Stal zremisował 1:1 z Ruchem Zdzieszowice i chyba tylko Odra i Polonia cieszą się z takiego wyniku. W Bielsku w ten weekend był jeszcze jeden, bardzo ciekawy mecz, który chyba przyćmił hit na Stadionie Miejskim. W Cygańskim Lesie, Rekord Bielsko-Biała pokonał Skrę Częstochowa 3:2 i przeskoczył Częstochowian w tabeli. Zamykając czołową 8, mieliśmy jeszcze jedno szczytowe starcie, w którym rezerwy Górnika Zabrze pokonały 3:1 GKS Jastrzębie, który tym samym stracił pierwsze punkty tej wiosny.

Ciekawie także było w meczach drużyn, potencjalnie zaliczanych do walki o utrzymanie. I tak 9 w tabeli LKS Czaniec, potwierdził, że on do grona tych drużyn już za niedługo nie będzie się zaliczał i będzie patrzył na pierwszą piątkę, ponieważ podopieczni Mariusza Wójcika pewnie 5:0 pokonali w Graczach outsidera Skalnika. Ostatni w tabeli Małapanew Ozimek grał z Grunwaldem Ruda Śląska, dla którego był to mecz ostatniej szansy. Goście w końcu wygrali, 2:0 i wyszli ze strefy spadkowej. A wpadła do niej, co chyba jest największą niespodzianką, Polonia Łaziska, która wysoko, bo aż 3:0 przegrała na własnym stadionie z rezerwami Podbeskidzia. Nieciekawie sytuacja też wygląda w zespole Szombierek Bytom, które także u siebie poległy 3:0 z rezerwami Piasta Gliwice, który poważnie myśli o utrzymaniu w gronie trzecioligowców. I na koniec został nam remisowy mecz Pniówka z bardzo mocnymi rezerwami Ruchu Chorzów, 1:1. Ten wynik dla Pawłowiczan to na pewno spory sukces, choć w tabeli mają tylko trzy oczka przewagi nad strefą spadkową.

Poniżej pełny zestaw wyników 26 kolejki:

Odra Opole-Swornica Czarnowąsy 4:1 (Tomasz Copik 21, Damian Ałdaś 28, Sebastian Deja 29, Mateusz Gancarczyk 77 - Wojciech Scisło 85)
Górnik II Zabrze-GKS Jastrzębie 3:1 (Armin Ćerimagić 22, Krystian Furgacz 56, Konrad Nowak 84 (k) - Kamil Gorzała 69)
Rekord Bielsko-Skra Częstochowa 3:2 (Adrian Olszowski 15, Szymon Szymański 21, Dariusz Rucki I 56 (k) - Mateusz Woldan 12, Karol Tomczyk 51)
BKS Stal Bielsko-Ruch Zdzieszowice 1:1 (Damian Zdolski 78 (k) - Mateusz Szatkowski 18)
Polonia Łaziska-TS II Podbeskidzie 0:3 (Kamil Jonkisz 27, Dariusz Kołodziej 45, Wojciech Trochim 72 (k))
Pniówek Pawłowice-Ruch II Chorzów 1:1 (Kamil Kostecki 59 - Eduards Višņakovs 57)
Szombierki Bytom-Piast II Gliwice 0:3 (Daniel Ciechański 44, Dominik Czekański 90, Dawid Tomanek 90)
Polonia Bytom-Górnik II Wesoła 2:1 (Michał Zieliński 38, Marcin Lachowski 84 - Łukasz Mieszczak 56 (k))
Skalnik Gracze-LKS Czaniec 0:5 (Dawid Hałat 40, Daniel Fabisiak 42, 62, Rafał Grzech 43, Daniel Gołuch 73)
Małapanew Ozimek-Grunwald Ruda Śląska 0:2 (Marcin Jaskiernia 32, Mateusz Dreszer 53)

foto: Paweł Mruczek/bts.rekord.com.pl