Mocne rezerwy Piasta sprawdzą formę

Do startu ligowego sezonu pozostały już tylko dwa tygodnie. Większość klubów powoli finiszuje swoje przygotowania i dopina ruchy transferowe. Trenerzy schodzą także z obciążeń aby dać piłkarzom możliwość złapania świeżości. Forma zatem powinna iść w górę, a najlepszą jej weryfikacją są spotkania sparingowe. Kolejne przed naszym zespołem już jutro, o godzinie 10.30 zagramy na naszym stadionie z rezerwami Piasta Gliwice, które mają mieć spore wzmocnienia z pierwszego składu.

Piast Gliwice to klub założony w 1945 roku o barwach niebiesko-czerwonych. Klub występuje obecnie w Ekstraklasie, natomiast jego rezerwy rywalizują w trzeciej lidze śląsko-opolskiej. I właśnie z zespołem rezerw zagramy jutrzejszy mecz towarzyski. Z Piastem będziemy rywalizować także w spotkaniach ligowych, ponieważ w skutek wycofania się z ligi Swornicy Czarnowąsy, to właśnie "Piastunki" utrzymały się na trzecioligowym froncie.

W rozgrywkach ligowych w minionym sezonie, mierzyliśmy się dwukrotnie. W Czańcu nasz zespół pewnie, 5:1 pokonał rywali, natomiast w ostatnim meczu minionego sezonu musieliśmy uznać wyższość Gliwiczan, przegrywając na wyjeździe 1:0.

Jutrzejszy mecz powinien ostatecznie potwierdzić przydatność poszczególnych piłkarzy do gry w naszym zespole, gdyż Piast zapowiedział, że będzie miał bardzo mocny skład, zasilony kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu, który to dzisiaj zagra swój ligowy mecz z Chorzowskim Ruchem. Także serdecznie zapraszamy wszystkich w sobotnie przedpołudnie na nasz stadion, ponieważ będzie to ostatnia okazja aby zobaczyć podopiecznych Ryszarda Kłuska przed inauguracją ligi. Przypominamy, początek meczu o 10.30!

foto: SportSlaski.eu