Na początek rywal zza miedzy!

Już w najbliższą środę, LKS Czaniec rozegra swój pierwszy towarzyski mecz w 2015 roku. Naszym rywalem będzie zespół Beskidu Andrychów.

Drużyna z Andrychowa, występuje w 3 lidze Małopolsko-Świętokrzyskiej i zajmuje w niej 10 miejsce. Beskid zdobył w 17 kolejkach rundy jesiennej 22 punkty, zdobywając 21 bramek i tracąc 29. O ile pozycja nie powala na kolana, o tyle końcówkę rundy Andrychowianie mieli bardzo dobrą. Zaliczyli 5 spotkań bez porażki, wygrywając dwukrotnie z Hutnikiem Nowa Huta i MKS Trzebinią i remisując trzy razy. Te dwa zwycięstwa były dla Naszych sąsiadów bardzo ważne z punktu widzenia walki o utrzymanie.

Dla LKS Czaniec będzie to pierwszy mecz kontrolny w tym roku, natomiast Beskid ma już za sobą pierwsze przetarcie. W minioną sobotę Andrychowianie ulegli innemu trzecioligowcowi, Rekordowi Bielsko-Biała 5:3. Dwie bramki dla Beskidu zdobył Pająk, jedno trafienie zaliczył zawodnik testowany.

Od 2013 roku, potyczki LKS Czaniec i Beskidu Andrychów, w okresach przygotowawczych, to już tradycja. Od 2 lutego 2013r. gramy niemal regularnie. Od tamtego czasu graliśmy czterokrotnie. Trzy spotkania zakończyły się zwycięstwem LKS-u, jedno wygrała drużyna Beskidu. Stosunek bramkowy tych sparingów to 6:4 na korzyść LKS Czaniec. W zeszłym roku, w zimowym okresie przygotowawczym, mierzyliśmy się z Beskidem dwukrotnie. Oba te mecze wygrywaliśmy w stosunku 2:1.

Ciekawostką, a zarazem smaczkiem nadającym temu spotkaniu podtekstów, jest fakt że od rundy jesiennej tego sezonu, w barwach Beskidu Andrychów gra dwóch byłych zawodników LKS Czaniec, Kamil Młynarczyk i Radosław Karcz. Czy zagrają w środę przeciwko LKS-owi? O tym przekonamy się o godzinie 16:00, bo to wtedy rozpocznie się to spotkanie. Miejscem zawodów będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku przy ulicy Krakowskiej 22. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

Fot.: aksbeskid.pl