"Najpierw utrzymanie, później walka o wyższe cele"

Mamy dla Was rozmowę z naszym kapitanem, Maciejem Żakiem, który powiedział nam kilka zdań na temat formy LKSu przed meczem z Jastrzębiem, wspomniał także o wzmocnieniach LKSu zimą, a najważniejsze to skierował także swoją prośbę do kibiców! Zobaczcie sami:

bojler1949: Za nami dwumiesięczny okres przygotowawczy, 10 rozegranych sparingów i triumf w Pucharze Polski. Jak się czujecie po tym okresie? Jakie są nastroje w zespole?

Maciej Żak: Tak, za nami najmniej lubiany okres piłkarskiego roku. Ale ciężka praca, która w tym czasie została wykonana przez zespół, jest fundamentem formy sportowej na całą nadchodzącą rundę. Plan nakreślony przez trenera został zrealizowany, co ważne obyło się bez poważniejszych kontuzji, więc jesteśmy zadowoleni, głodni gry i z niecierpliwością czekamy na pierwsze spotkanie. Sparingi, które rozegraliśmy napawają optymizmem. Uważam, że nasza dyspozycja jest coraz lepsza, ale tak naprawdę wszystko zweryfikują mecze mistrzowskie.

bojler1949: Było sporo zmian kadrowych tej zimy. Jak Twoim zdaniem wpłyną one na grę zespołu?

Maciej Żak: Dołączyła do Nas spora grupa nowych, młodych zawodników, okres zimowy jest długi, więc było sporo czasu na aklimatyzacje i wkomponowanie się w nasz zespół. Mam nadzieje, że dobrze się w naszej szatni czują, w meczach kontrolnych potwierdzili swoje umiejętności, ale prawdziwą wartość pokażą mecze ligowe. Wierzę, że wszyscy wniosą wiele dobrego do naszej gry, a to przełoży się na dobre wyniki LKS-u.

bojler1949: Powiedz o co będzie walczył LKS Czaniec tej wiosny? Stać nas na coś więcej niż 10 miejsce, czy raczej będziemy się skupiać na tym, żeby zapewnić sobie spokojny ligowy byt?

Maciej Żak: Po kilku spotkaniach cele same się nakreślą. Chciałbym, abyśmy jak najszybciej zapewnili sobie utrzymanie w gronie trzecioligowców, a potem każdy z nas z osobna i jako cały zespół mierzył jak najwyżej, bo to powinno cechować każdego sportowca.

bojler1949: W sobotę wraca w końcu do nas ligowa rywalizacja. Na początek trudny rywal, GKS 1962 Jastrzębie. Jak ocenisz tego rywala i jak Twoim zdaniem może wyglądać ten mecz?

Maciej Żak: Można powiedzieć "nareszcie". W szatni powoli narasta ten pozytywny dreszczyk emocji związany z inauguracją. GKS JASTRZĘBIE to trudny rywal, ale w tej lidze innych po prostu nie ma. Runda jesienna pokazała, że to młody, dobrze poukładany zespół, gdzie wiodącą postacią jest bez wątpienia Jadach. Dobrze pamiętam ostatni pojedynek, gdzie po wyrównanej grze zdobyliśmy 3 punkty. Czeka Nas ciężki mecz, ale wierzę, że to My będziemy się cieszyć z pełnej puli. Udany początek ligowych zmagań, zawsze pozytywnie wpływa na morale zespołu i postawę w kolejnych spotkaniach.

bojler1949: Pełni wiary w udany początek sezonu życzymy powodzenia i oczywiście zwycięstwa nad Jastrzębiem!

Maciej Żak: Dziękujemy. W imieniu całej drużyny chciałbym zaprosić kibiców na ten mecz, i pozostałe spotkania rundy wiosennej. Nic nie sprawia większej satysfakcji Nam piłkarzom, jak gra dla swoich wiernych fanów, którzy są z ukochanym klubem na dobre i na złe! Czekamy na Was w sobotnie popołudnie!!!