Zapowiedź i obsada sędziowska 22 kolejki

Już w najbliższą sobotę wracają rozgrywki o mistrzostwo III ligi opolsko-śląskiej. Boiskowe zmagania rozpoczną się w Rudzie Śląskiej, gdzie tamtejszy Grunwald podejmie Górnika Wesoła. Będzie to arcyważny mecz dla układu dolnej części tabeli, bo spotkają się 16 i 17 drużyna. Obie na pewno będą walczyć o zwycięstwo ponieważ może ono okazać się kluczowe w walce o utrzymanie.

Większość spotkań rozpocznie się o godzinie 15.00. Na sam początek będziemy mieć kilka ciekawych starć. Zacznijmy od zespołów liczących się w grze o awans. Odra Opole, faworyt numer 1, podejmie rezerwy Podbeskidzia i jeśli Bielszczanie zagrają składem podobnym do tych w których występowali w grach kontrolnych to może to być hit kolejki. O to miano mecz ten będzie rywalizował ze spotkaniem rezerw Chorzowskiego Ruchu z wiceliderem Polonią Bytom. Efektowność derbów śląska zależeć będzie również od składu w jakim wystąpią Chorzowianie. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie z czołówki czeka BKS Stal, który zmierzy się z Pniówkiem Pawłowice. Jednak o sile tego zespołu mogliśmy się przekonać podczas jednego ze sparingów, także wydaje się że wynik tego spotkania może być sprawą otwartą. Zajmujący w tabeli 4 miejsce, Ruch Zdzieszowice, czeka wyjazd na trudny teren do Bytomia i spotkanie z Szombierkami. Jeśli "Zdzichy" chcą nadal liczyć się w walce o powrót na II-ligowy front nie mogą pozwolić sobie na wpadkę. Piąta w tabeli Skra Częstochowa podejmować będzie zespół Polonii Łaziska i patrząc przez pryzmat poprzednich meczów u siebie Skry, Częstochowianie powinni spokojnie poradzić sobie z rywalem. Poza naszym spotkaniem, o którym pisać będziemy w osobnym artykule, w sobotnie popołudnie czekają nas jeszcze dwa spotkania. Małapanew Ozimek zagra ze Swornicą Czarnowąsy, a Skalnik Gracze podejmował będzie Piasta II Gliwice. Jeśli gospodarze tych meczów myślą jeszcze o poważnej walce o utrzymanie to muszą te spotkania wygrać, jednak faworytami w obu przypadkach wydają się być ekipy gości.

Kolejkę zamknie niedzielny pojedynek rezerw Górnika Zabrze z szóstym w tabeli Rekordem Bielsko-Biała. To spotkanie może być prawdziwą "wisienką na torcie" tej 23 kolejki, a faworyta wskazać jest bardzo ciężko stąd być może mecz zakończy się remisem, ale z pewnością będzie to mecz obfitujący w gole.

Poniżej zestawienie wszystkich 10 spotkań 23 kolejki III ligi opolsko-śląskiej wraz z obsada sędziowską:

Sobota, 11.00:
Grunwald Ruda Ślaska - Górnik Wesoła
sędzia: Maciej Kosarzecki (Opole)

Sobota, 15.00:
Odra Opole - Podbeskidzie II Bielsko-Biała
sędzia: Sebastian Grzebski (Nysa)

Ruch II Chorzów - Polonia Bytom
sędzia: Marcin Filarski (Opole)

Szombierki Bytom - Ruch Zdzieszowice
sędzia: Łukasz Pytlik (Prudnik)

BKS Stal Bielsko-Biała - Pniówek 74 Pawłowice