Odbić się od dna!

LKS Czaniec, po dwóch ligowych laniach, jakie sprawiły nam zespoły liderujące w naszej lidze, nie ma czasu na chwilę odpoczynku, bo już w najbliższą niedzielę, zagramy w Bytomiu z Szombierkami. Będzie to kolejny ciężki mecz, ale czas najwyższy przerwać złą passę.

Szombierki to klub z bogatą historią, założony w 1945 roku. Szombierki w sezonie 1979/1980 sięgały po tytuł Mistrza Polski, a w sezonie 1964/1965 po tytuł wicemistrza Polski. Klub ten lata świetności ma jednak dawno za sobą i od dobrych kilkunastu lat występuje w niższych ligach, a od dwóch w 3 lidze. Barwy popularnych "Szombrów" to kolory biały i zielony.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje w ligowej tabeli 9 miejsce z dorobkiem 43 punktów w 29 ligowych meczach. Bytomianie zdobyli 43 i stracili 33 bramki. W całym sezonie Szombierki wygrały 12 ligowych spotkań, 7 zremisowały i 10 przegrały, z czego na wyjazdach mają dokładnie po 5 wygranych, zremisowanych i przegranych meczów. Szombry po zwycięstwie w środę w Jastrzębiu 3:2, kontynuują swoją świetną passę czterech kolejnych zwycięstw, także czeka nas naprawdę kolejna ciężka przeprawa.

Pierwsza konfrontacja obu zespołów we wrześniu ubiegłego roku, zakończyła się naszym zwycięstwem 1:0, po golu Bartosza Praciaka w 53 minucie. Było to jedyne spotkanie ligowej jak do tej pory obu zespołów. Wcześniej mierzyliśmy się w ubiegłym roku w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i polegliśmy u siebie 3:1.

Nasz zespół, po dwóch z rzędu porażka 4:0, zajmuje w ligowej tabeli 12 miejsce, z dorobkiem 40 punktów po 28 rozegranych spotkaniach. Jak do tej pory zdobyliśmy 29, a straciliśmy 37 bramek. W całym sezonie mamy 12 zwycięstw, 4 remisy i 12 porażek, z czego na wyjazdach wygrywaliśmy 4 razy, 3 remisowaliśmy i 7 przegrywaliśmy.

Czeka nas zatem kolejny ważny sprawdzian naszego potencjału i siły charakteru, bo podnieść się po takich dwóch porażkach na pewno nie będzie łatwo. Jednak nasi piłkarze powinni zagrać mniej zestresowani i z większą ambicją i wolą walki i wtedy powinno być lepiej. Trzymamy kciuki, że podopieczni Mariusza Wójcika odbiją się od dna i w niedzielne popołudnie będziemy mogli być dumni z naszych piłkarzy. Początek meczu w niedzielę o godzinie 13.00! Bądźcie z nami, bo na bieżąco będziemy się starać powiadamiać o wyniku meczy! Do boju LKS!!!

foto: szombierkibytom.com