Ostatni akt trzeciej ligi

Przed nami ostatnia ligowa kolejka. Co prawda większość spotkań odbędzie się w nadchodzący weekend, ale piłkarze z Czańca i Rudy Śląskiej, z racji tego że grają już o tzw. "pietruszkę", dogadały się aby rozegrać spotkanie ostatniej serii gier właśnie dzisiaj, 1 czerwca w dzień dziecka. Data jest całkiem przypadkowa, choć pewnie jedni i drudzy będą liczyć z okazji dzisiejszego dnia na łut szczęścia i godne pożegnanie z trzecioligową rzeczywistością, która kończy się dziś dla obu zespołów.

Ten trudny dla obu zespołów sezon, nie przyniósł jednym i drugim wielu momentów do radości ze zwycięstw. Goście w ubiegłą sobotę mogli jednak fetować swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej i opuszczenie ostatniej lokaty w ligowej stawce. Mało tego, była to wygrana bardzo okazała, bo Grunwald pokonał na własnym obiekcie rezerwy Podbeskidzia aż 6:1. Łączny dorobek gości z Rudy Śląskiej to 15 oczek w cały sezonie i bilans bramkowy 38:76. Nasza drużyna, pomimo kolejnego z rzędu meczu ze sporą przewagą nie potrafiła przywieźć trzech oczek z Chorzowa, mało tego przegrała 1:0 i znów wróciła na tarczy. Dzisiejsze starcie będzie dwunastym bezpośrednim pojedynkiem obu ekip w historii. Czaniec wygrywał pięć razy, goście lepsi okazywali się dwukrotnie, a cztery razy oba zespoły dzieliły się punktami. Stosunek bramek tych bezpośrednich starć wynosi 22:13 na korzyść naszego zespołu. Poza ligowymi starciami, obie ekipy mierzyły się dwukrotnie w rozgrywkach Pucharu Polski i oba te spotkania wygrywał Grunwald. Ostatni, raz rok temu w pamiętnym finale Wojewódzkiego Pucharu Polski, gdy w wątpliwych okolicznościach musieliśmy uznać wyższość rywala.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzisiejsze starcie będzie ostatnim występem na trzecioligowym froncie naszego LKS-u. Z tego tytułu, zarząd przygotował niespodziankę dla wszystkich kibiców naszego klubu w ramach podziękowania za wsparcie zarówno w tych lepszych chwilach, ale przede wszystkim w tym trudnym dla klubu okresie. Niespodzianką będzie darmowy wstęp na dzisiejsze zawody, a także okazyjny bilet pamiątkowy, na którym znajdziemy statystyczne podsumowanie czterech lat LKS-u Czaniec w trzeciej lidze. Zapraszamy wszystkich kibiców na nasz stadion! Stwórzmy razem niezapomnianą atmosferę, aby trzecia liga zapamiętała nas na długo! Początek meczu o godzinie 18.00!