Pewna choć minimalna wygrana!

Wszyscy już czekaliśmy na przełamanie się LKS-u Czaniec. Trzy mecze, dwa ligowe jeden pucharowy, bez zwycięstwa świadczyły o małej zadyszce, ale na szczęście podopieczni Macieja Żaka w końcu wygrali meczu. I zrobili to w niezłym stylu, choć w najmniejszym możliwym rozmiarze, pokonując LKS Goczałkowice-Zdrój 1:0.

To, że nasz zespół będzie w tym meczu przeważającą ekipą było niemal pewne. I tak też działo się od pierwszej minuty spotkania. Aż żal, że nie objęliśmy szybko prowadzenia bo swoje okazje mieli Palarczyk i Ilya, a Paweł Kozioł mając piłkę na piątym metrze przestrzelił. Później gospodarze przenieśli tok meczu do środka pola i odważniej zaatakowali. Po jednym ze strzałów świetnie interweniował Majda. Jak się później okazało była to najgroźniejsza okazja gospodarzy, ale wszystko to co najciekawsze działo się w drugiej połowie.

Zwieńczenie ogromnego napory jaki od 46 minuty stworzyli podopieczni Macieja Żaka, nadeszło w 65 minucie. Świerczyński uruchomił długim zagraniem za plecy obrońców Ilyę, a ten bez namysłu uderzył w krótki róg bramki Goczałkowic i nie dał szans bramkarzowi! W kolejnych minutach nasza przewaga nie malała, ale zawodziła skuteczność. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam znaleźli się Paweł Kozioł i Ilya, ale nie wiedzieć czemu te okazje nie znalazły drogi do bramki. W samej końcówce, Zaremba mimo, że był faulowany oddał strzał i trafił w poprzeczkę. Arbiter powinien wrócić do sytuacji i odgwizdać rzut karny, ale tego nie uczynił. Chwilę później rozbrzmiał ostatni gwizdek.

Skuteczności w tym meczu brakowało, ale to co najważniejsze udało się raz zaskoczyć defensywę gospodarzy, a i czujna gra w naszych szeregach sprawiła, że Goczałkowice nie miały w tym meczu żadnych argumentów, żeby zagrozić bramce Majdy. Cieszy zwycięstwo i cieszy styl gry co rozpala nasze nadzieje, że tą formę udowodnimy w kolejnych spotkaniach.

09.09.2017 r., godzina 16.00, Goczałkowice-Zdrój, 5 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

LKS Goczałkowice-Zdrój - LKS Czaniec 0:1 (0:0)

Bramka: 65' Ilya

Kartki: Palarczyk, Świerczyński, Kozioł T.

Skład LKS Czaniec: Majda – Kaczmarczyk, Waligóra, Jurczak, Borak, Świerczyński, Marczyński (70' T.Kozioł), Nazdryn-Platnitski, Palarczyk (60' Grabski), P.Kozioł, Wilczek (87' Zaremba).