Podsumowanie 1 kolejki

Za nami pierwsza seria gier nowego sezonu. Można powiedzieć prawie pierwsza, ponieważ spotkanie rezerw Podbeskidzia i Ruchu Zdzieszowice zostanie rozegrane dopiero 9 września. A więc zapraszamy do prześledzenia razem z nami tego co działo się w pierwszych siedmiu spotkaniach nowego sezonu trzeciej ligi śląsko-opolskiej.

Kolejkę rozpoczęło piątkowe starcie głównego kandydata do mistrzostwa ligi, Odry Opole, z największą niewiadomą tego sezonu, Szombierkami Bytom. Odra pewnie, 2:0 wygrała to spotkanie i zainkasowała pierwsze trzy oczka w nowych rozgrywkach. W sobotę oczy większości kibiców były zwrócone na Jastrzębie, gdzie miejscowy GKS rywalizował z BKS Stal Bielsko-Biała. Spotkanie rozczarowało i zakończyło się bezbramkowym remisem, ale być może zostanie ono zweryfikowane jako walkower 3:0 na korzyść Bielszczan, ponieważ Jastrzębie popełniło ten sam błąd co LKS Czaniec wiosną w meczu z Polonią Łaziska i przez dwie minuty grało z jednym młodzieżowcem. W sobotę grał też inny trzecioligowiec z Bielska, Rekord, który 3:0 pokonał Grunwald Ruda Śląska i został pierwszym liderem rozgrywek.

Sporo emocji było także w Bełku, gdzie miejscowy LKS, podczas swojego debiutu w trzeciej lidze, ograł 2:0 rezerwy Ruchu Chorzów. Debiut nie udał się za to innemu beniaminkowi. LZS Piotrówka uległ u siebie 2:0 ze Skrą Częstochowa. W ostatnim sobotnim starciu rezerwy Piasta zremisowały 1:1 z rezerwami Górnika Zabrze.

Natomiast w niedzielne popołudnie został rozegrany ostatni mecz pierwszej kolejki. LKS Czaniec podejmował Pniówek Pawłowice. Pierwsze 45 minut nie zapowiadały sporych emocji, ale szybki gol gości z rzutu karnego po zmianie stron sprawił, że w Czańcu zobaczyliśmy mecz kolejki. Pniówek ostatecznie kończył mecz w "dziewiątkę" a gospodarze rzutem na taśmę w 89 minucie uratowali remis.

Poniżej pełne zestawienie wyników pierwszej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 0-0 BKS Stal Bielsko-Biała

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Ruch Zdzieszowice 9 września, 16:00

LKS Czaniec 1-1 Pniówek Pawłowice Śląskie
Bartosz Praciak 89 - Marcin Sobczak 48 (k)

Rekord Bielsko-Biała 3-0 Grunwald Ruda Śląska
Marek Profic 29, Szymon Szymański 42, Kamil Żołna 77