Podsumowanie 25 kolejki

25 kolejki była kolejną, w której warunki atmosferyczne pokrzyżowały plany wielu trzecioligowców. Z dziesięciu zaplanowanych spotkań, nie rozegrano aż czterech, a w pozostałych było kilka niespodzianek.

Zaczynamy od rywalizacji czołówki, bo ona grała w komplecie, jednak nie w komplecie inkasowała trzy oczka. Stało się tak po nieoczekiwanym remisie w Czarnowąsach, gdzie tamtejsza Swornica urwała punkty Polonii Bytom, a kibice bramek w tym meczu nie oglądali. Potknięcie wicelidera wykorzystał lider, Odra Opole, która po przyjemnym dla oka meczu, pokonała rezerwy Piasta Gliwice. Gliwiczanie w 87 minucie doprowadzili do wyrównania, jednak Opolanie strzelili gola w ostatniej minucie i wygrały bardzo ważny mecz, powiększając swoją przewagę do 4 punktów. Trzeci w tabeli BKS Stal Bielsko-Biała, pokonał w Rudzie Śląskiej, Grunwald 2:1, zostając tym samym w gronie kandydatów do awansu, a gospodarze są w coraz trudniejszej sytuacji. Byliby w trudniejszej, gdyby Polonia Łaziska sprawiła niespodziankę w Zdzieszowicach, jednak Ruch pewnie wygrał 2:0 i zamyka czwórkę, która liczyć się będzie w walce o lidera.

Dwa kolejne spotkania to pojedynki, bardzo dobrze spisującego się wiosną, GKS 1962 Jastrzębie, które spokojnie pokonało outsidera, Skalnika Gracze, 2:0 i umocniło się na wysokiej piątej pozycji. Ostatni mecz pomiędzy rezerwami Ruchu Chorzów i Skrą Częstochowa zakończył się bezbramkowym remisem, który trzeba powiedzieć, że był w pełni zasłużonym rezultatem.

Największa niespodzianka to oczywiście strata punktów Polonii Bytom, a najciekawiej w ten weekend było w Gliwicach, gdzie w dramatycznych okolicznościach Odra Opole zgarnęła cenne trzy punkty.

Poniżej dokładne wyniki 25 kolejki III ligi opolsko-śląskiej:

Grunwald Ruda Śląska 1:2 BKS Stal (0:1 23’Wiśniewski, 0:2 40’Caputa, 1:2 74’Brzozowski)
GKS 1962 Jastrzębie 2:0 Skalnik Gracze (39’Weis, 75’Jadach)
Swornica Czarnowąsy 0:0 Polonia Bytom
Piast II Gliwice 1:2 Odra Opole (0:1 45’J.Gancarczyk, 1:1 87’Ciechański, 1:2 90’Deja)
Ruch II Chorzów 0:0 Skra Częstochowa
Ruch Zdzieszowice 2:0 Polonia Łaziska Górne (39’Rychlewicz, 90’Damrat)

LKS Czaniec-Małapanew Ozimek (odwołany)
Górnik Wesoła-Górnik II Zabrze (odwołany)
Rekord Bielsko-Biała-Szombierki Bytom (odwołany)
TS II Podbeskidzie-Pniówek Pawłowice (odwołany)

foto: itvsport.pl