Podsumowanie 32 kolejki

Za nami kolejna ligowa kolejka III ligi. Do końca rozgrywek zostało już tylko sześć gier, a zarówno w czołówce, jak i w dole tabeli wciąż nie ma rozstrzygnięć, poza dwoma spadkowiczami, których już oficjalnie poznaliśmy wczoraj wieczorem. Są to Małapanew Ozimek i Skalnik Gracze, ale to akurat była tylko formalność.

Jednak o ile Ozimek przegrał wyraźnie, 4:0 w Bytomiu z Szombierkami, o tyle Skalnik Gracze przez 80 minut sprawiał nie lada sensację w Opolu. W Bytomiu pewnie już powoli wyciągali szampany, ale dwa ciosy w dwie minuty, dały nadzieję Odrze, która po tym zwycięstwie traci już tylko punkt do Polonii Bytom. Przegrał za to trzeci w tabeli BKS Stal, w derbach Bielska z Rekordem 1:0 i stracił pozycję "na pudle" na rzecz Ruchu Zdzieszowice, który rozgromił 5:0 Górnika Wesoła.

Przejdźmy teraz do dolnych rejonów tabeli. Rezerwy Piasta Gliwice chcą za wszelką cenę utrzymać dla siebie III ligę i pokazały to grając w Chorzowie z rezerwami Ruchu. Goście wygrali 2:1 i tracą już tylko punkcik do bezpiecznej pozycji, którą zajmuje Grunwald Ruda Śląska. Grunwald walczył do ostatniej sekundy w Częstochowie i uratował tam jeden punkt, remisując 1:1 jednak zważywszy na zwycięstwo Piasta, muszą oni czuć oddech rywali na plecach. Nie straciła tym razem dystansu do rywali Polonia Łaziska, która dość niespodziewanie zremisowała z mocnym GKS 1962 Jastrzębie, jednak dla Polonii sytuacja w tabeli wciąż jest bardzo trudna. Nie pewny utrzymania w lidze może być także Pniówek Pawłowice, który wczoraj zremisował u siebie z LKS Czaniec 1:1. Był to pierwszy w historii punkt i pierwsza zdobyta bramka przez gości na stadionie w Pawłowicach, a sam mecz był naprawdę porywający. Porażkę poniosła także Swornica Czarnowąsy, wyraźnie ulegając w Bielsku, rezerwom Podbeskidzia 3:0.

Poniżej komplet wyników 32 kolejki III ligi opolsko-śląskiej:

BKS Stal Bielsko-Biała 0:1 Rekord Bielsko-Biała (Marek Sobik 47)

Ruch II Chorzów 1:2 Piast II Gliwice (Patryk Lipski 27 - Daniel Ciechański 18, Patrick Dytko 42)

TS II Podbeskidzie 3:0 Swornica Czarnowąsy (Marcin Byrski 12, Damian Oczko 25, Kamil Jonkisz 66)

Ruch Zdzieszowice 5:0 Górnik Wesoła (Łukasz Damrat 7, Denis Sotor 28, 77, Jakub Czajkowski 59, Jarosław Korbiel 74)

Polonia Łaziska 0:0 GKS 1962 Jastrzębie

Pniówek Pawłowice 1:1 LKS Czaniec (Marcin Sobczak 37 (k) - Bartosz Praciak 70)

Skra Częstochowa 1:1 Grunwald Ruda Śląska (Sławomir Ogłaza 8 - Tomasz Szpoton 73 (k))

Szombierki Bytom 4:0 Małapanew Ozimek (Łukasz Romanowski 37 (s), Piotr Makowski 66, Sebastian Pączko 72, Mateusz Mrozek 89)

Odra Opole 2:0 Skalnik Gracze (Dawid Abramowicz 80, Marek Gładkowski 82)