Podsumowanie okresu przygotowawczego

foto: BartFotoSport

Za podopiecznymi Macieja Żaka osiem trudnych i wyczerpujących tygodni przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2016/2017, ale i do całego 2017 roku. W tym czasie nasz zespół rozegrał dziewięć gier kontrolnych, w których rywalizował ze zmiennym szczęściem z drużynami od III ligi po klasę okręgową.

Można powiedzieć,  że takiego okresu przygotowawczego nie było już dawno w naszym klubie z dwóch powodów. powód pierwszy to brak zawirowania transferowego. Nie odbyło się co prawda bez ruchów transferowych, ale w porównaniu do lat poprzednich były to naprawdę ruchy kosmetyczne, ponieważ nasz skład uzupełniliśmy przede wszystkim naszymi juniorami. O podsumowaniu transferów więcej napiszemy w osobnym artykule.

Drugim powodem, tego iż możemy twierdzić, o odmienności minionego okresu przygotowawczego od poprzednich, to wyniki meczów sparingowych. W poprzednich latach przegrywaliśmy rzadko, a jeśli już to z zespołami wyżej klasyfikowanymi. Tym razem już tak kolorowo nie było, ale też rozpaczać nie możemy bo to może oznaczać niezłą rundę wiosenną w naszym wykonaniu, bo przecież stara zasada mówi kto wygrywa w sparingach, nie wygrywa w lidze i to w ostatnich latach potwierdzało się niemal zawsze w naszym przypadku, za wyjątkiem ostatniego letniego okresu przygotowawczego.

Podsumowując, z dziewięciu rozegranych spotkań wygraliśmy pięć, raz zremisowaliśmy, a trzykrotnie musieliśmy uznawać wyższość rywali. Stosunek bramkowych tych spotkań wyniósł: 17:13.

Czekając już niecierpliwe na inaugurację rundy wiosennej prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań kontrolnych naszego zespołu minionej zimy:

Unia Turza Śląska
Iskra Klecza Dolna