Podsumowanie piątej kolejki

Za nami piąta seria gier. Miniona kolejka była niezwykle ciekawa i pokazała nam tylko, że w tej lidze każdy z każdym może wygrać i walka o ligowy byt będzie niezwykle zacięta.

BKS Stal, jak dotąd niepokonany zespół, poniósł swoją pierwszą ligową porażkę. Stało się to w meczu zamykającym minioną kolejkę w Czańcu. LKS wygrał 1:0 i odniósł tym samy swoją pierwszą wygraną w bieżących rozgrywkach, dając akces do gry o utrzymanie.

I pewnie ten mecz zasługiwałby na odznaczenie nasza popularną "gwiazdką" za mecz kolejki, gdyby nie spotkanie rezerw Piasta Gliwice i Grunwaldu Ruda Śląska. W Gliwicach piłkarze urządzili sobie festiwal strzelecki, a wynik tego meczu to 4:4. Nie przestaje zaskakiwać także beniaminek z Bełku. Tym razem miejscowi pokonali GKS Jastrzębie 2:1 i dobili do ścisłej czołówki. Podobnie jak Rekord Bielsko-Biała, który w derbowym pojedynku ograł 2:1 rezerwy Podbeskidzia.

Mecz kolejki miał się odbyć w sobotni wieczór w Opolu. Miejscowa Odra podejmowała Ruch Zdzieszowice. Pojedynek byłych drugoligowców wygrali gospodarze 1:0, potwierdzając swoje aspiracje do awansu. Ruch natomiast notuje bardzo słaby początek sezonu.

Ciekawie zapowiadały się także Wielkie Derby Śląska pomiędzy zespołami rezerw Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Zabrzanie pewnie, 4:1, ograli Chorzowian, wyskakując tym samym ze strefy spadkowej. Na jej dnie jest natomiast drugi z beniaminków, który bezbramkowo zremisował z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Rzutem na taśmę natomiast, wygrała Skra Częstochowa, 1:0 z Szombierkami Bytom.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań piątej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

LKS Czaniec 1-0 BKS Stal Bielsko-Biała
Łukasz Jastrzębski 40

Rekord Bielsko-Biała 2-1 Podbeskidzie II Bielsko-Biała
Dawid Nagi 43, Wojciech Małyjurek 90 - Adam Pazio 90

LKS Bełk 2-1 GKS 1962 Jastrzębie
Michał Pieczka 22, Piotr Glenc 55 - Kamil Gorzała 58

Odra Opole 1-0 Ruch Zdzieszowice
Marcin Niemczyk 32

LZS Piotrówka 0-0 Pniówek Pawłowice Śląskie

Piast II Gliwice 4-4 Grunwald Ruda Śląska
Jarosław Piewko 9, Karol Angielski 11, Patrick Dytko 60, Dominik Budzik 73 - Robert Chwastek 19, 67, Michał Brzozowski 23 (k), 66