Przełamanie dające nadzieję

Ostatnie tygodnie nie były najlepszym czasem dla naszego zespołu w zimowym okresie przygotowawczym. Co prawda przegrywaliśmy w meczach tylko sparingowych, ale trochę może niepotrzebnie sytuacja zrobiła się trochę nerwowa. Jednak dzisiaj zobaczyliśmy już LKS Czaniec grający w dobrym stylu, który wygrał z Wartą Zawiercie 3:2.

Od samego początku podopieczni Macieja Żaka narzucili rywalowi swoje warunki gry i pokazywali swoją wyższość. Jednak piłka nie chciała wpaść do bramki rywala. Mało tego tuż przed końcem pierwszej połowy gola zdobyli gospodarze. Kawaler nie miał szans przy mierzonym strzale zza pola karnego. To podziałało na nasz zespół jak płachta na byka, bo udało się wyrównać niemal od razu. Ilya zagrał do Pawła Kozioła, a ten uderzeniem z woleja zdobył bramkę. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, poza jednym istotnym aspektem, naszą skutecznością. Najpierw Jurczak uderzył z wolnego z okolicy 30 metra, piłka odbiła się i zmyliła bramkarza Warty i nasz zespół wyszedł tym samym na prowadzenie. Później swoją bramkę zdobył Woźniak, a jego gol był ozdobą sparingu. Borak dograł do naszego napastnika, a ten piętką pokonał bramkarza gospodarzy. W samej końcówce Warta zdobyła gola kontaktowego, przy którym nasz bramkarz znów nie miał nic do powiedzenia.

Podsumowując, rozegraliśmy bardzo dobry mecz i to rozbudza w nas nadzieje. Jest jeszcze sporo do poprawy ale widać, że praca naszego zespołu idzie w dobrym kierunku.