Trampkarze bez konkurencji, juniorzy pechowo

Za nami kolejna, 12 już edycja turnieju o Puchar Starosty bielskiego oraz Wójta gminy Porąbka. W miniony weekend rywalizacja odbyła się w czterech grupach. My skupimy się na niedzielnych spotkaniach juniorów i trampkarzy, ponieważ zmagania młodzieży z roczników 2005/2006 oraz 2007 i młodsi zostały zrelacjonowane na stronie nasze Akademii.

Trzeba przyznać, że niedzielny turniej, podobnie jak sobotni, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu tych dwóch dni przez halę przy szkole podstawowej w Czańcu przewinęło się ponad 1000 kibiców, rodziców i sympatyków piłki nożnej. Samych piłkarzy zanotowaliśmy prawie 300. To wszystko, a także coraz więcej znanych drużyn, które biorą udział w tym turnieju, powoduje że ranga i rozmach tych zawodów są nie do oszacowania. W naszej okolicy po prostu nie ma takiego drugiego turnieju  z czego możemy być tylko dumni.

W niedzielny, słoneczny dzień swoją rywalizację rozpoczęli adepci piłki nożnej w trampkarzach i juniorach. Emocji było co nie miara, a zwycięzcami turniejów okazali się trampkarze LKS-u Czaniec oraz juniorzy Gronia Bujaków. Trampkarze LKS-u Czaniec nie mieli sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania i nie tracąc nawet bramki! Natomiast juniorzy trochę na własne życzenie, pechowo zakończyli turniej dopiero na piątym miejscu. Jednak zdobyli tyle samo punktów co drużyny z miejsca czwartego, trzeciego i drugiego. O ostatecznym układzie tabeli zadecydowała tzw. "mała tabela", która okazała się niekorzystna naszego zespołu. W ostatecznym rozrachunku nie pomogła nawet wygrana ze zwycięzcą turnieju, Groniem Bujaków.

Poniżej prezentujemy pełną rozpiską meczów oraz końcowe tabele trampkarzy (kolor czerwony) i juniorów (kolor zielony):

Tabela trampkarzy:
1. LKS Czaniec 15pkt. Bramki: 13-0
2. Hejnał Kęty 10pkt. Bramki: 16-4
3. Sokół Buczkowice 10pkt. Bramki: 11-11
4. Soła Kobiernice 6pkt. Bramki: 5-5
5. Groń Bujaków 3pkt. Bramki: 5-12
6. Zapora Porąbka 0pkt. Bramki: 2-17

Tabela juniorów:
1. Groń Bujaków 12pkt. Bramki: 6-2
2. Burza Roczyny 7pkt. Bramki: 5-6
3. Soła Kobiernice 7pkt. Bramki: 4-4
4. Zapora Porąbka 7pkt. Bramki: 5-5
5. LKS Czaniec 7pkt. Bramki: 3-2
6. Orzeł Witkowice 2pkt. Bramki: 2-6

Wszystkim obecnym drużynom dziękujemy za obecność, a zwycięzcą serdecznie gratulujemy! Pragniemy podziękować również Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Porąbka za okazane wsparcie, a nade wszystko ślemy swoje podziękowania do rodziców naszych piłkarzy, dzięki którym organizacja całego turnieju stała na bardzo profesjonalnym poziomie! Wasz wkład w ten turniej był po prostu nieoceniony!

Powiązana galeria: