Przywrócić blask własnemu stadionowi

Trzeba powiedzieć, że od dłuższego już czasu naszej drużynie w spotkaniach domowych idzie jak po grudzie. Co prawda zwyciężaliśmy w tym sezonie u siebie z Beskidem Skoczów i Concordią Knurów, ale patrząc na wcześniejsze spotkania oraz obecną serią dwóch spotkań bez wygranej trzeba stwierdzić, że nie rozpieszczamy kibiców w spotkaniach przy ulicy Zagłębocze 9. Dlatego jutrzejsze spotkanie ze Spójnią Landek będzie świetną okazją aby wrócić do łask naszych kibiców. Zadanie jednak łatwe nie będzie.

Nasz jutrzejszy rywal to klub stosunkowo młody, bo założony w 1992 roku o barwach biało-niebieskich. W swojej krótkiej historii drużyna Landeka może się pochwalić sporymi sukcesami, z których największym jest gra na poziomie IV-ligowym oraz zwycięstwo w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Skoczów w sezonie 1999/2000.

W obecnych rozgrywkach ekipa Spójni spisuje się dobrze, zajmując szóste miejsce w ligowej stawce z dorobkiem 17 punktów, na co złożyło się pięć wygranych spotkań, dwa remisy i dwie porażki. W poprzedniej kolejce piłkarze Landeka polegli przed własną publicznością w starciu z Gwarkiem Ornontowice 2:1. Z kolei podopieczni Macieja Żaka mają na swoim koncie dwa oczka więcej i zajmują czwartą pozycję. Tydzień temu nasz zespół w dramatycznych okolicznościach, po golu autorstwa Pawła Kozioła w 89 minucie spotkania, pokonał na wyjeździe Szczakowiankę Jaworzno 1:0. Historia spotkań obu ekip nie jest bogata. Ostatni raz w meczu o stawkę spotkaliśmy się w marcu ubiegłego roku, kiedy to w finałowym starciu Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała, LKS Czaniec pokonał Spójnię Landek 3:1. Graliśmy ze sobą także w tym roku, w styczniu, w towarzyskiej konfrontacji również lepsi byli nasi piłkarze, wygrywając 3:2.

Czas więc najwyższy zacząć regularnie wygrywać przed własną publicznością. Aby tak się stało musi wrócić skuteczność z początku sezonu, która w ostatnich tygodniach kulała. Jutro czeka nas niełatwe spotkanie z zespołem, który ma aspiracje do walki nawet o mistrzostwo IV ligi tak więc zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek. Początek meczu o godzinie 15.00. Do boju LKS!

01.10.2016 r., godzina 15.00, Czaniec, 10 kolejka IV ligi śląskiej grupa II

LKS Czaniec - Spójnia Landek

Sędziuje: Krzysztof Palej (Zabrze/Rybnik)

foto: BartFotoSport