Pucharowe zamieszanie! Poznaliśmy rywala!

Nie obyło się bez sporych kontrowersji przy wyłonieniu rywala w 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. Wszystko spowodowane zostało tym, iż nie została zamieszczona drabinka spotkań na portalu internetowym oraz w komunikacie Podokręgu.

Zadaliśmy więc pytanie bezpośrednio do władz Podokręgu o drabinkę i odpowiedź była jednoznaczna: "Drabinka znajduje się w komunikacie nr 32". Zaglądamy więc do owego komunikatu, który możecie znaleźć TUTAJ>>. Sugerując się ideą tworzenia drabinki turniejowej, która przez lata była stosowana przez Podokręgu, ćwierćfinały miały zostać wyłonione na podstawie układu meczów w 1/8 w następujący sposób: zwycięzca meczu nr 1, zagra z wygranym meczu nr 2, wygrany meczu nr 3, zmierzy się ze zwycięzcą meczu nr 4 itd. Patrząc więc na rzekomą drabinkę, zamieszczoną w wyżej wymienionym komunikacie, pary ćwierćfinałowe powinny być następujące: Podbeskidzie II - BKS, Rekord II - Czechowice, Bestwina - Czaniec, Landek - Rekord. Jak wiemy tylko ten ostatni mecz odbył się zgodnie z zamieszczoną drabinką, a przykładowa nasz zespół zmierzył się z MRKS Czechowice.

W związku z tym ewidentnym błędem wszyscy oczekiwaliśmy losowania półfinałów, aby odbyło się bez niepotrzebnych podtekstów. Tego jednak nie było, a pary półfinałowe zostały wyłonione na podstawie fikcyjnej drabinki. Martwi takie zachowanie Podokręgu, ponieważ w tym roku wszyscy już wiemy, że za wygranie PP na szczeblu Wojewódzkim, jest do zgarnięcia pula 30 000zł. Choćby przez wzgląd na ten ogromny zastrzyk finansowy dla każdego klubu z regionu, rozgrywki na już szczeblu Podokręgu powinny być prowadzone w sposób jasny i przejrzysty. Nie wspomnimy już o duchu czystej, sportowej rywalizacji.

Nasze protesty jednak nic nie dały, więc zostawiamy już ten temat, który powinien dać wiele do myślenia Podokręgowi. Skupiamy się na półfinałach, bo już 7 października zagramy w nich hitowe starcie na naszym stadionie z BKS Stal Bielsko-Biała! Poniżej pary półfinałowe PP na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała:

1/2 finału PP na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała:

07.10.2015 r. (środa) godzina 16.00

LKS Czaniec : BKS Stal Bielsko-Biała