Zapowiedź i obsada sędziowska ósmej kolejki

Przed nami kolejna ligowa seria gier, po której będziemy już za połową jesiennych zmagań na trzecioligowych boiskach. Co ciekawego czeka nas w najbliższy weekend? Oczywiście dla nas na top wysuwa się spotkanie LKSu Czaniec z Odrą Opole, ale ciekawie powinno być także między innymi w Pawłowicach.

Zaczniemy od spotkania w Czańcu. Gościć będziemy lidera rozgrywek, Odrę Opole. Goście będą zdecydowanym faworytem tego starcia i każdy inny wynik niż zwycięstwo Odry będzie sporą niespodzianką. Ale dopóki piłka w grze... . Ten mecz rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie o godzinie 11.00, podobnie jak dwa inne spotkania. W Rudzie Śląskiej, Grunwald podejmował będzie Szombierki Bytom i to będzie spotkanie dwóch równorzędnych zespołów, natomiast w Bielsku, wicelider Rekord zagra z LKS Bełk i mimo niezłej postawy beniaminek będzie skazywany na pożarcie w Bielsku.

Reszta spotkań odbędzie się w sobotnie popołudnie o godzinie 15.00. Najciekawiej powinno być w starciu czwartej i trzeciej drużyny tabeli, czyli Pniówka Pawłowice i Skry Częstochowa. Gospodarze powinni wykorzystać autu własnego boiska. W Zdzieszowicach tamtejszy Ruch podejmował będzie rezerwy Górnika Zabrze i jeśli Zabrzanie będą wzmocnieni ligowcami to może to być spokojnie mecz kolejki, w którym trudno wyłonić faworyta. Kolejny zespół z Bielska, BKS, zagra z rezerwami Ruchu Chorzów i tutaj też wiele zależy od wzmocnienia z Ekstraklasy. Jeśli ich zabraknie to Bielszczanie powinni gładko zainkasować trzy oczka, podobnie jak GKS Jastrzębie, który zmierzy się z rezerwami Piasta Gliwice. Ostatni mecz to starcie rezerw Podbeskidzia z LZS Piotrówka i tutaj bez znaczenia czy "dwójka" Podbeskidzia będzie miała spore wzmocnienie ligowców czy nie, to powinna sobie poradzić z beniaminkiem ligowej stawki.

Poniżej pełne zestawienie, wraz z obsadą sędziowską, ósmej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska - Szombierki Bytom
sędzia: Łukasz Sowada (Opole)

LKS Czaniec - Odra Opole
sędzia: Bartosz Bielaś (Katowice)

Rekord Bielsko-Biała - LKS Bełk
sędzia: Adrian Markiewicz (Katowice)

Sobota, 15:00
BKS Stal Bielsko-Biała - Ruch II Chorzów
sędzia: Sebastian Grzebski (Nysa)

Pniówek 74 Pawłowice - Skra Częstochowa