Trzynasta kolejka III ligi w pigułce

Za nami kolejna ligowa kolejka, pełna wrażeń i emocji. Większość wyników dało się przewidzieć, a najważniejszą informacją tej kolejki było samodzielne objęcie prowadzenia w ligowej stawce zespołu Odry Opole. Ale po kolei.

Kolejkę rozpoczęło starcie Grunwladu z Jastrzębiem w Rudzie Śląskiej. Gospodarze próbowali przeciwstawić się mocniejszemu rywalowi, ale stać ich było tylko na jedno trafienie. Goście zainkasowali rywalom trzy gole i wygrali ten mecz 3:1. O godzinie 13.00 rozpoczęły się cztery kolejne spotkania. W najciekawszym z nich Pniówek Pawłowice wydarł w końcówce remis gościom ze Zdzieszowice. Wynik tego meczu 1:1. Do Bytomia, na bardzo ważny ligowy mecz, zawitał LKS Czaniec. Goście dzielnie walczyli ale zabrakło wykończenia. Szombierki wykorzystały skrzętnie swoje sytuacje i wygrały 2:0. W Chorzowie doszło do starcia zespołów rezerw Ruchu i Podbeskidzia. Goście zwyciężyli 1:0 mimo iż Ruch miał swoją okazje, nie wykorzystując rzutu karnego. Bez niespodzianki było w Piotrówce. BKS Stal dał popis swoich umiejętności strzeleckich i wygrał na boisku outsidera 6:1.

O godzinie 14.00 odbyły się kolejne dwa spotkania. W pierwszym z nich rezerwy Górnika Zabrze ograły 2:0 LKS Bełk i zadomowiły się w czołówce ligowej stawki. Drugi mecz to starcie rezerw Piasta Gliwice ze wspomnianą Odrą Opole. Opolanie długo się męczyli z niżej notowanym rywalem, ale w końcu zdobyli swoje bramki, wygrywając 2:0. W ostatnim meczu zagrały dwie najlepsze defensywy ligi, Skra Częstochowa i Rekord Bielsko-Biała. Jak się można było spodziewać, defensywy obu drużyn nie zawiodły, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, dzięki czemu Rekord stracił pozycję lidera.

Poniżej zestawienie wszystkich spotkań minione trzynastej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

LZS Piotrówka 1-6 BKS Stal Bielsko-Biała
Juraj Dančík 49 (s) - Marcin Kocur 8, 41, Przemysław Brychlik 11, 53, Damian Zdolski 45 (k), 68 (k)

Piast II Gliwice 0-2 Odra Opole
Damian Ałdaś 63, Janusz Gancarczyk 90