Żaki i Juniorzy pokazali klasę i zwyciężyli!

Piękny początek tego weekendu. Juniorzy wygrali drugi Memoriał im. Adama Śleziaka w Kętach, a Żaki wygrały międzynarodowy turniej w Dankowicach!

Juniorzy w drugim półfinale wylosowali gospodarza turnieju - TS Hejnał Kęty. Po pierwszej połowie była bardzo widoczna przerwa od rytmu meczowego na wiosnę. Podopieczni Macieja Żaka nie potrafili wymienić trzech czy czterech podań. Jednym plusem pierwszej połowy było utrzymanie wyniku 0:0 do przerwy. W drugiej połowie po błędzie jednego z naszych defensorów, zawodnik Hejnału oddał strzał, który kapitalnie obronił Wojciech Dwornik, lecz przy dobitce był już bezradny. Ten gol podziałał mobilizująco na naszych piłkarzy i konsekwentnie dążyli do zdobycie wyrównującej bramki. Udało się to w ostatniej minucie meczu półfinałowego! Z rzutu rożnego, świetną piłkę posłał Bartłomiej Kolber, a w polu karnym najprzytomniej zachował się...trampkarz LKS-u Czaniec - Sebastian Wiśniowski, który głową skierował piłkę do siatki! Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a do wyłowienia finalisty potrzebne były rzuty karne. W nich bohaterem okazał się nasz bramkarz - Wojciech Dwornik, który obronił dwa rzuty karne, warto dodać że trzeci strzał z 11 metrów zawodnika Hejnału, miał już na rękawicy. Ostatecznie LKS Czaniec wygrał 4:1 i zagrał w finale Memoriału.

W spotkaniu o 1 miejsce, juniorzy zagrali nieoczekiwanie z Orłem Witkowice, który również po rzutach karnych (3:2, wynik meczu 0:0) wygrał z obrońcą tytułu - LKS Niwa Nowa Wieś. Sam finał nie mógł się ułożyć dla Czańca lepiej! Już w pierwszej minucie po ładnej akcji Majdak-Kamiński, ten drugi wpakował piłkę do siatki! Nie minęło dużo czasu, a juniorzy prowadzili 2:0! Ponownie dwójkowa akcja przesądziła o strzelonym golu, tym razem kapitalną prostopadłą piłkę posłał Wojciech Gałuszka do Alana Kamińskiego, a ten z zimną krwią wykończył akcję! Przewaga juniorów była już w drugim meczu bardzo widoczna i można było zobaczyć drużynę z wiosny. Witkowice nie miały zbyt wielu szans, ponieważ ich ataki kończyły się obiorami w środkowej strefie boiska albo na 25 metrze przez naszych obrońców. Trzecia bramkę dla LKS-u zdobył zawodnik Orła Witkowice, który niefortunnie interweniował przy wrzutce Alana Kamińskiego.

Juniorzy po pierwszym słabszym meczu półfinałowym, w drugim już pokazali klasę, którą prezentowali na wiosnę i pewnie wygrywając w finale 3:0. Puchar drugiego Memoriału im. Adama Śleziaka powędrował do LKS-u Czaniec! Walczyć, trenować, LKS musi panować !!!

I półfinał: LKS Niwa Nowa Wieś - Orzeł Witkowice 0:0, karne: 2:3
II półfinał: TS Hejnał Kęty - LKS Czaniec 1:1, karne: 1:4