Udanie rozpocząć sezon i wygrać dla Prezesa Wojciecha!

Przed nami długo wyczekiwany start trzeciej ligi śląsko-opolskiej. Wszystkie drużyny skończyły już swoje okresy przygotowawcze i czas zweryfikować swoją formę. My rozpoczynamy zmagania o ligowe punkty od wysokiego "C". Rywalem LKS-u Czaniec w pierwszej serii gier będzie mocny Pniówek Pawłowice. Jednak ten inauguracyjny mecz zostanie rozegrany w cieniu uroczystości podziękowania za 25 lat pracy na rzecz klubu dla Wojciecha Waligóry!

Nasz jutrzejszy rywal to klub, który powstał w 1974 roku i ma barwy zielono-czarno-żółte. Pniówek nie przerwanie od ośmiu sezonów występuje w III lidze, a jego najwyższa lokata to 6 miejsce w sezonie 2009/2010. Pawłowiczanie w okresie przygotowawczym rozegrali siedem gier kontrolnych, z czego cztery wygrali, dwa zremisowali i tylko raz musieli uznać wyższość drugoligowej Polonii Bytom. Stosunek bramkowy tych meczów wyniósł aż 19:6 na korzyść Pniówka. Złożyła się na to przede wszystkim efektowna wygrana 8:0 z Górnikiem Wesoła. Jednak osiągane latem wyniki obrazują zespół Pniówka jako bardzo solidny. Drużynę wzmocniło dwóch zawodników, Sławomir Szary z LKS Bełk znany z gry w Ekstrakalsie, oraz Łukasz Polak z Szomierek Bytom.

O okresie przygotowawczym i sparingach naszego zespołu możecie przeczytać w osobnym artykule, który znajdziecie TUTAJ>>

Jak trudnym rywalem jest dla Czańca zespół z Pawłowic, tego chyba nie trzeba przypominać. Wystarczy spojrzeć na garść statystyk. W ośmiu poprzednich konfrontacjach zdołaliśmy zdobyć zaledwie dwie bramki. Jednak w minionym sezonie historia jakby nabrał nowego biegu, bowiem po raz pierwszy wygraliśmy z Pniówkiem (1:0 w Czańcu po golu Praciaka), oraz zremisowaliśmy w Pawłowicach 1:1, również po golu Praciaka. Pniówek wygrał cztery konfrontacje z Czańcem, a dwa spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem w pozostałych konfrontacjach. Bilans bramkowy tych meczów wynosi 2:11 na korzyść Pniówka.

Zatem czeka nas bardzo interesująca konfrontacja, w której nie da się określić faworyta. My mamy nadzieję, że zespół który zbudował trener Ryszard Kłusek, zaskoczy od samego początku i zdobędziemy pierwsze trzy punkty już w pierwszym ligowym spotkaniu. Przypominamy, że około godziny 15.00 można przyjść już na nasz stadion na wspólne grillowanie, a tuż przed startem meczu oficjalnie podziękujemy Wojciechowi Waligórze za 25 lat sprawowania rządów w naszym klubie! Zachęcamy więc aby wcześniej stawić się na naszym stadionie! Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00! W przerwie meczu zapraszamy trzy chętne dzieci, które wezmą udział w konkursie rzutów karnych! Do wygrania szalik LKS Czaniec! Do boju LKS!!!

foto: BartFotoSport