Zapowiedź 30 kolejki

Nie zwalniamy tempa i w najbliższy weekend większość drużyn rozegra już swój 30 mecz w tym sezonie. Czyli dokładnie tyle ile grano w całych rozgrywkach w ubiegłych latach. A w tym roku przed nami jeszcze 8 ligowych konfrontacji. 30 kolejka nie przewiduje żadnych szlagierów, ale na pewno będzie ciekawie, zwłaszcza w walce o utrzymanie.

I od tych spotkań zaczniemy. Mająca 3 oczka straty do strefy bezpiecznej Polonia Łaziska,będzie podejmować 13 w tabeli Swornicę Czarnowąsy. Gospodarze muszą w końcu wygrać spotkanie i przełamać passę 16 meczów bez zwycięstwa. Czternasty Pniówek Pawłowice, zagra z osiemnastą Wesołą i wydaję się, że gospodarze powinni spokojnie wygrać ten mecz. Rezerwy Piasta Gliwice, które włączyły się już na dobre w walkę o utrzymanie, zagrają w Zdzieszowicach z tamtejszym Ruchem i biorąc pod uwagę fakt, że ligowcy mają przerwę, Piastunki mogą mieć bardzo mocny skład. Podobnie zresztą jak inne zespoły rezerw, Podbeskidzia i Ruchu. Ci pierwsi zagrają w derbach Bielska z Rekordem, a Ruch przyjedzie do też do Bielska na mecz z BKS, który musi się zrewanżować za fatalną wpadkę sprzed tygodnia. Pogromca Bielskiej Stali zagra z rezerwami Górnika Zabrze na wyjeździe i zobaczymy czy zdoła znów sprawić sensację. Raczej nie.

Bardzo ciekawie zapowiadają się dwa inne spotkania, Skry Częstochowa z GKS Jastrzębie i Szombierek Bytom z LKS Czaniec. W tym pierwszym meczu, oba zespoły będą udowadniać swoją prawdziwą wartość w tym sezonie, a w Bytomiu Czaniec będzie szukał odbudowania po dwóch laniach, jakie sprawiła im liderująca dwójka. Szombierki będą chciały podtrzymać swoją świetną passę.

I został nam jeszcze mecze liderów. Polonia Bytom pojedzie po trzy oczka do Ozimka i powinna spokojnie sięgnąć po swoje, podobnie jak Odra Opole, która podejmie Grunwald Ruda Śląska.

Poniżej szczegółowa rozpiska i obsada sędziowska 30 kolejki:

02.05.2015r. godz. 11.00

Skra Częstochowa-GKS 1962 Jastrzębie sędziuje: Maciej Kosarzecki