Zapowiedź ćwierćfinału Pucharu Polski

Odrywamy się na chwilę od ligowej rzeczywistości i przechodzimy do Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała. Rozgrywki pucharowe wchodzą już w decydującą fazę, a na placu boju pozostało osiem zespołów, a właściwie sześć bo dwa spotkania ćwierćfinałowe zostały już rozegrane w poprzednim tygodniu.

Na szczeblu półfinału zgodnie zameldowały się trzecioligowe ekipy BKS-u Stal Bielsko-Biała oraz Rekordu Bielsko-Biała, które wygrały swoje spotkania w takim samym stosunku bramkowym, 3:0. BKS poradził sobie z MRKS Czechowice-Dziedzice, a Rekord z LKS Bestwina. Przed nami natomiast dwa kolejne spotkania, w których faworyci też są znani. Spójnia Landek, a więc jeden z naszych IV-ligowych rywali zagra z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała, występującymi na co dzień w B-klasie. Spójnia nawet podchodząc do tego meczu na zupełnym luzie powinna dać sobie radę. Nieco trudniejsze zadanie czeka nasz zespół. Zagramy bowiem z występującym w klasie okręgowej Pasjonatem Dankowice. Nie ma co ukrywać, że to my będziemy faworytem tego starcia, ale ekipa z Dankowic, mimo swoich problemów w tym sezonie, jest groźną drużyną patrząc na personalia co zapowiada ciekawy mecz.

Zestawienie wszystkich spotkań 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała:

LKS Bestwina - Rekord Bielsko-Biała 0:3

MRKS Czechowice-Dziedzice - BKS Stal Bielsko-Biała 0:3