Zapowiedź i obsada sędziowska 23 kolejki

Przed nami kolejna ligowa kolejka. Dla nas będzie ona pierwszą po okresie przerwy zimowej, ponieważ niestety nasze boisko nie wytrzymało opadów deszczu w zeszłym tygodniu. Teraz jednak wszystko jest na dobrej drodze, aby mecz się odbył.

Gdzie powinno być najciekawiej w ten weekend? Patrząc na terminarz od razu nasuwają się nam dwa hitowe spotkania. Pierwsze z nich zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 15.00 i 4 w tabeli Ruch Zdzieszowice podejmie 5 Skrę Częstochowa. W pierwszej kolejce oba zespoły potwierdziły swoje aspiracje w grze o awans, zgodnie wygrywając, tak więc czeka nas ciekawy pojedynek, aczkolwiek jeśli Częstochowianie myślą poważnie o II lidze muszą bezwzględnie wygrać ten mecz. Ewentualna porażka może ostatecznie pogrzebać ich realne szanse. Drugi szlagier tej kolejki zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 11.00 w Bielsku-Białej. Tamtejszy Rekord Bielsko-Biała, plasujący się na 6 miejscu będzie podejmował wicelidera z Bytomia. Polonia na pewno za wszelką cenę będzie dążyła do zwycięstwa, jednak Rekord u siebie jest bardzo mocny. To może być mecz tej kolejki. Również w niedzielę zagra lider III ligi, Odra Opole, a rywalizować będzie w Chorzowie z rezerwami Ruchu. Patrząc na to, że pierwsza drużyna Niebieskich gra w sobotę, zapewne w niedzielne popołudnie na boisku zobaczymy wielu graczy z pierwszej drużyny także mecz ten również zapowiada się mega ciekawie.

Wróćmy teraz do sobotnich potyczek. Jastrzębie, które zainauguruje wiosnę na własnym stadionie podejmie walczący o utrzymanie Grunwald Ruda Ślaska. Co do formy GKSu pewności nie mamy, ponieważ będzie to ich pierwszy mecz tej wiosny, natomiast Grunwald dość niespodziewanie stracił dwa cenne oczka w pierwszy meczu z Górnikiem Wesoła. Chcąc realnie myśleć o walce o 3-ligowy byt piłkarze z Rudy Śląskiej muszą pokusić się o niespodziankę i nie przegrać w Jastrzębiu. Zwłaszcza, że ich bezpośredni rywale walczą ze sobą. Chodzi o pojedynek rezerw Podbeskidzia z Szombierkami Bytom. Faworytem będzie zespół z Bielska wzmocniony zawodnikami z Ekstraklasy, jednak „Szombry” pokazały w pierwszym meczu charakter odrabiając dwubramkową stratę. Kolejne mecze drużyn bezpośrednio zaangażowanych w walkę o utrzymanie, to pojedynki Górnika Wesoła z Małąpanwią Ozimek i Swornicy Czarnowąsy ze Skalnikiem Gracze. Faworytami tych spotkań są oczywiście gospodarze, ale te spotkania pokażą czy los dwóch opolskich outsiderów został już przesądzony. Zostało nam jeszcze jedno spotkanie, a mianowicie derbowy pojedynek rezerw Piasta i Górnika. Mecz nie może mieć faworyta ponieważ nie można przewidzieć jak mocne będą składy obu drużyn, jednak zważywszy na to, że „Piastunki” chcą liczyć się w walce o utrzymanie, to ten mecz powinny wygrać.

My oczywiście zapraszamy na najciekawiej zapowiadający się mecz dla Czanieckich kibiców, czyli sobotni pojedynek LKS Czaniec z BKS Stal Bielsko-Biała! Początek o godzinie 15.00!

A tak oto prezentuje się pełna obsada sędziowska 23 kolejki III ligi opolsko-śląskiej:

21.03.2015 godz.15.00
GKS 1962 Jastrzębie – Grunwald Ruda Śląska (Marek Serwaczak- Zabrze)
LKS Czaniec – BKS Stal Bielsko-Biała (Wojciech Białowąs-Opole)
Ruch Zdzieszowice – Skra Częstochowa (Marcin Filarski- Opole)
TS II Podbeskidzie – Szombierki Bytom (Ireneusz Sipiora- Prudnik)
Piast II Gliwice – Górnik II Zabrze (Michał Sawka- Katowice)
Górnik Wesoła – Małapanew Ozimek (Piotr Skoczylas- Częstochowa)
Swornica Czarnowąsy – Skalnik Gracze (Miłosz Widlarz- Żywiec)

22.03.2015 godz.11.00
Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom (Marcin Miśta- Sosnowiec)

22.03.2015 godz.13.00